gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Рівному у результаті інформаційних відвідин легалізовано 11 працівників

11 червня 2021

У рамках інформаційно-розяснювальної кампанії з подолання незадекларованої праці фахівці Управління Держпраці у Рівненській області відвідали автомийки Рівного.

Інспектори побували з превенцією та моніторингом трудових відносин у 15 субєктів господарювання, які надають послуги з миття автомобілів. Головні державні інспектори поінформували найманих працівників про переваги легальних трудових відносин, зокрема, гарантії оплачуваних відпустки й лікарняних, забезпечення права на здорові та безпечні умови праці, важливість страхового стажу.

Роботодавці та працівники отримали тематичні брошури «Виходь на світло», підготовлені в рамках інформаційної кампанії Міжнародною організацією праці.

Під час спілкування фахівці Управління Держпраці зясували, що деякі наймані працівники не мають належно оформлених трудових відносин. Під час з розмови з роботодавцями, які допустили ігнорування правового поля, інспектори наголосили на неприпустимості нелегальної праці і роз’яснили види відповідальності за порушення.

У результаті інформування роботодавці оперативно уклали з найманими особами належні трудові договори. Тепер ці працівники мають реальні соціальні гарантії держави і можливість захисту своїх трудових прав.

Нагадуємо, що на Рівненщині триває інформаційно-розяснювальна кампанія, спрямована на зниження рівня незадекларованої праці. Фахівці Управління Держпраці спільно з соціальними партнерами проводять заходи, узгоджені у цільовому Плані на 2021 рік.