gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Херсоні відбувся семінар для медичних працівників приватної практики

01 листопада 2019

В Асоціації медичних працівників приватної практики і фармацевтів «МедКонсолідація» відбувся семінар з питань охорони праці, пожежної безпеки, санітарно-епідеміологічного благополуччя та безкоштовної правової допомоги, який проведено із залученням представників контролюючих органів на базі Медичного пансіонату «Медик», м. Херсон.

На семінарі виступила заступник начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Херсонській області Оксана Овчарук та ознайомила присутніх зі станом виробничого травматизму в області та медичній галузі, зосередивши увагу на характерних випадках та основних причинах травмування працівників. Зокрема, в Херсонській області найбільш поширеними причинами травматизму медичних працівників є дорожньо-транспортні пригоди на дорогах загального користування та протиправні дії інших осіб.

Також, приділено увагу змінам в законодавстві, які безпосередньо стосуються безпечного функціонування лікувальних закладів. Нормативно-правовим актам з охорони праці, що набули чинності за останні два роки, особливостям застосування нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337, та питанням розробки власних нормативних актів, що діють в межах підприємств.

Спеціаліст Головного управління Держпраці зосередила увагу присутніх на необхідності та порядку проходження навчання з питань охорони праці керівними та відповідальними особами закладів, працівниками, зайнятими на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці – електромонтерами, персоналом, що обслуговує посудини під тиском, балони зі зрідженими та стисненими газами тощо. Забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту, зокрема – діелектричного захисту, утримання в безпечному та надійному стані електроустановок, будівель, споруд тощо.

На всі запитання присутніх, яких було чимало, надано вичерпні відповіді.