gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Чернівецькій області відбулися змагання вальників лісу

05 серпня 2019

Традиційні змагання вальників лісу відбулися на базі Берегометського лісомисливського  господарства Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

У заході взяли участь представники територіального органу Державної служби України з питань праці, зокрема, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

У своєму вітальному слові Іван Луцак наголосив на високій фаховості працівників лісової галузі краю, активній співпраці між Управлінням Держпраці та Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства та на результатах  проведених спільних заходів – розширених робочих нарадах, семінарів, навчань тощо.

«Проте лісосічна галузь залишається, на жаль, однією із найбільш травмонебезпечних в регіоні за підсумками останніх років. Найбільш травмонебезпечною у лісовій галузі залишається професія лісоруба, адже більшість нещасних випадків стаються саме при виконанні лісосічних робіт. Слід відзначити той факт, що серед травмованих осіб  питому частину складають  працівники зі значним терміном стажу роботи – від 15 до 30 років. Лише повне дотримання законодавства про промислову  безпеку, охорону та гігієну праці унеможливить настання нещасних випадків у лісовій галузі», – акцентував керівник територіального органу Держпраці.

Загалом участь у змаганнях взяли 13 команд. Розпочалися змагання зі вступного інструктажу з охорони праці, який провів викладач Сторожинецького лісового коледжу, багаторазовий призер обласних, всеукраїнських та міжнародних змагань вальників лісу Віталій Слюсарчук.

Змагання включали п’ять етапів, зокрема, звалювання дерева, заміну пильного ланцюга, точне розкрижування колоди, розкрижування комбінованим різом, відокремлення гілок. При оцінюванні результатів, судді враховували точність виконання завдань, швидкість та неухильне дотримання норм техніки безпеки.

Організатори, зокрема, зазначили, що конкурсні етапи – це завдання, які лісоруб виконує щодня. А самі відкриті змагання сприяють популяризації професій лісової галузі.

Усіх переможців відзначено грамотами та цінними подарунками.