gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Чернігові провели практикум із застосування трудового законодавства для представників тергромад

31 жовтня 2019

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у практикумі із застосування законодавства на тему: «Особливості забезпечення та здійснення контролю за додержанням законодавства про працю в об’єднаних територіальних громадах», який проводився на базі Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС.

До участі у заході були запрошені міські, селищні, сільські голови, керівники об’єднаних територіальних громад, представники структурних підрозділів органів місцевого самоврядування, інспектори праці, представники Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України.

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко, яка була модератором заходу, опрацювала з учасниками практикуму питання здійснення делегованих повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю, визначених частиною 3 статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та застосування постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» щодо нових порядків здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю.

Вона підкреслила, що у зв’язку з децентралізацією функцій органів державної влади, відповідно до цих змін, органи місцевого самоврядування при здійсненні повноважень у сфері контролю  за додержанням законодавства про працю, можуть проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що перебувають у комунальній власності відповідної територіальної громади, а також, при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, проводити перевірки суб’єктів господарювання, які не перебувають у комунальній власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Фахівці Управління довели представникам об’єднаних тергромад види відповідальності за порушення законодавства про працю відповідно до статті 265 КЗпП України та зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509.

Обговорили також порядок надання адміністративних послуг, що відносяться до компетенції органів Держпраці, через Центри надання адміністративних послуг об’єднаних територіальних громад. Також присутнім роз’яснили основні вимоги (положення) законодавства України про ринковий нагляд.

Учасники практикуму були ознайомлені з вимогами діючого законодавства до обслуговування систем газопостачання та димових і вентиляційних каналів газифікованих житлових багатоквартирних будинків.

Наприкінці зустрічі присутні мали змогу обмінялися досвідом із застосування трудового законодавства в органах місцевого самоврядування, отримати кваліфіковані роз’ясненні і рекомендації від посадовців Управління Держпраці у Чернігівській області.