gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Чернігові проведено засідання Громадської ради фахівців служб охорони праці будівельної галузі

25 листопада 2019

На базі Управління Держпраці у Чернігівській області проведено чергове засідання Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі Чернігівської області.

Захід відбувся за участі представників найбільших підприємств галузі: ТОВ «Основа-Буд-7», ДП «УкрСіверБуд», ЗАТ «ДСК», ТОВ «Житлобудсервіс», КТ ТОВ «ПоліссяЄвробуд», ТОВ «Доменбуд», ТОВ «ЕС СІ ГРУП», ТОВ «УТБ-Інжинірінг» та інших.

Під час роботи учасники розглянули стан виробничого травматизму в області в цілому та у будівельній галузі за підсумками 10 місяців 2019 року. При цьому увагу було сконцентровано на причинах настання смертельних нещасних випадків та заходів, які необхідно вжити для забезпечення безпечного ведення робіт. Проаналізовані типові небезпечні ситуації, що призвели до травмування працівників.

Присутні обговорили необхідні процедури та заходи, спрямовані на забезпечення безпечного виконання робіт на будівельних майданчиках в умовах осінньо-зимового періоду. Також виступаючі нагадали основні специфічні вимоги безпеки. Зазначено, що проїзди, проходи на будівельних майданчиках, а також проходи до робочих місць і на робочих місцях не повинні мати вибоїн, а утримуватись у чистоті та порядку, очищуватися від сміття, снігу, не захаращуватися матеріалами та виробами, бути не слизькими. Наголошено, що конструкції захисних огорож, що прилягають до місць проходу людей за межами будівельного майданчика, повинні бути обладнані суцільним захисним козирком із несучою здатністю витримувати снігове навантаження, а також навантаження від падіння дрібних предметів.

Увага учасників засідання була привернута до врахування погодних факторів, у тому числі, силі вітру та наявності і характеру опадів. Відмічено, що згідно з ДБН А.3.2-2-2009 під час грози, снігопаду, туману, які значно погіршують видимість у межах фронту робіт, або за швидкості вітру 15 м/с і більше, заборонено виконувати цегляне мурування зовнішніх стін багатоповерхових будинків і споруд. При подібних умовах та силі вітру не допускається і виконання робіт з розбирання будівель і споруд та їх реконструкції, знесення та здійснення цілого ряду інших видів робіт. Виконання бетонних робіт з риштовань, площадок тощо заборонено навіть за швидкості вітру 12 м/с і більше, а пересування засобів підмощування чи переміщення і установлення конструкцій, що мають велику парусність, не допускається під час вітру зі швидкістю більше ніж 10 м/с.

Були також обговорені проблемні питання, які виникають під час складання проєктно-технологічної документації на будівництво, зокрема, проєктів організації будівництва, порядку складання Плану з охорони праці будівельного майданчика та питання безпечної експлуатації в умовах погіршення погодних умов в осінньо-зимовий період вантажно-підіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання.

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області надали присутнім роз’яснення норм ДБН А.3.2-2-2009 «Система стандартів безпеки праці. Охорона праці і промислова безпека у будівництві. Основні положення» (НПАОП 45.2-7.02-12), ДБН А.3.1-5:2016 «Організація будівельного виробництва», Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 № 1050 (НПАОП 45.2-7.03-17), Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання (НПАОП 0.00-1.80-18) та ряду інших.

За результатами розгляду членами Громадської ради прийняті відповідні рішення, які спрямовані на безумовне впровадження обговорених вимог чинного законодавства на відповідних підприємствах та на підвищення рівня безпеки умов праці працюючих.