gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Чернігові обговорили стан заборгованості із виплати заробітної плати

21 грудня 2018

У Чернігівській обласній державній адміністрації 18 грудня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової відбулося спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення.

У заході взяли участь заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко, представники структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації та територіальних представництв центральних органів державної виконавчої влади, представники об’єднаних територіальних громад Чернігівщини та інші.

У рамках порядку денного учасники засідання розглянули стан дотримання графіків погашення заборгованості із заробітної плати підприємствами-боржниками області, обговорили ситуацію, проблемні питання та шляхи ліквідації із виплати зарплати працівникам дочірнього підприємства НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія» та Остерського виробничого Управління житлово-комунального господарства, заслухали звіти запрошених керівників підприємств.

Ірина Хоменко зауважила, що у 2018 році інспектори праці провели 871 контрольний захід, у тому числі 70 інспекційних відвідувань 48 підприємств-боржників, де виявлено заборгованість на суму близько 32,6 млн гривень, з них 14 повторних інспекційних відвідувань підприємств-боржників стосовно стану виконання приписів. Контрольними заходами виявлено 1388 фактів порушень законодавства про працю (з них 810 – з питань оплати праці).

На виконання приписів інспекторів виплачено 26,3 млн гривень заборгованості із заробітної плати 2518 найманим працівникам.

Під час опрацювання комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості й доходів населення та напрями роботи на 2019 рік, Ірина Хоменко зазначила, що з початку поточного року за результатами інспекційних відвідувань встановлено факти використання 69 роботодавцями області найманої праці 433 особи, які працювали без належного оформлення трудових відносин. За нелегальну працю накладено фінансові санкції на загальну суму 41,1 млн гривень.

Крім того, відповідно до затвердженого Плану спільних комплексних заходів, спрямованих на виявлення неоформлених трудових відносин, з 5 жовтня станом на сьогодні в області здійснено 207 контрольних заходів, з яких 134 – стосовно легалізації трудових відносин (з них 103 спільних: з органами Державної фіскальної служби – 28, з органами Пенсійного фонду України – 20, з органами місцевого самоврядування – 14, з профспілками та представниками роботодавців – 5). За результатами цих заходів у 19 роботодавців виявлено 93 працівника без належного оформлення, у зв’язку з чим роботодавцям винесено приписи на усунення порушень, матеріали передано до правоохоронних органів за статтею 172 Кримінального Кодексу України.