gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Черкасах відбувся «круглий стіл» з питань проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості населення

17 жовтня 2018

У прес-центрі Черкаської обласної газети «Нова Доба» проведено «круглий стіл» на тему: «Комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення» за участі представників Управління Держпраці у Черкаській області, територіальних органів Пенсійного фонду і фіскальної служби, журналістів. Жителі області мали можливість зателефонувати за номером «гарячої лінії» та задати актуальні питання.

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Черкаській області Любов Ткаченко наголосила, що державний контроль за додержанням законодавства про працю, зокрема щодо використання роботодавцями незадекларованої праці, здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань. Заходи контролю за додержанням законодавства про працю, окрім інспекторів Держпраці, також можуть здійснювати інспектори праці органів місцевого самоврядування. Контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням.

«З метою запобігання діям шахраїв, які представляються «інспекторами Держпраці», звертаю увагу: під час інспекційних відвідувань роботодавець має право вимагати у осіб, які прийшли для здійснення перевірки, пред’явити службові посвідчення і направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця. Якщо вказані особи відмовляються надати документи, необхідно викликати поліцію для з’ясування їх повноважень. Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці Держпраці та органів місцевого самоврядування можна перевірити самостійно на сайті Державної служби України з питань праці у розділі «Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю», – повідомила Любов Ткаченко.

Заступник начальника Головного управління Фонду в Черкаській області Олександр Супряга зазначив, що найманим працівникам варто пам’ятати: заробітна плата в «конвертах» – це тимчасове благо, яке має вкрай негативні наслідки. Людина ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та подальших її перерахунків.

Фахівець Фонду поінформував,  що на Черкащині з початку року представники Управління Держпраці, територіальних органів Пенсійного фонду та фіскальної служби провели 163 спільні рейди щодо виявлення неоформлених працівників у сфері торгівлі.

Учасники зустрічі акцентували увагу роботодавців на розмірі фінансових санкцій за порушення трудового законодавства та закликали працівників належно оформлювати трудові відносини з роботодавцями.