gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тривають зустрічі до Всесвітнього дня охорони праці з колективами підприємств Харківщини

26 квітня 2019

Напередодні столітнього ювілею Міжнародної організації праці (МОП), і під впливом дискусій про здорове майбутнє праці, фахівці Головного управління Держпраці в Харківській області вважають за пріоритетне донести важливі принципи охорони та гігієни праці до керівників та співробітників суб’єктів господарювання. Через це на підприємствах регулярно проводяться семінар-наради, лекції та дискусійні «круглі столи» на теми пов’язані з гігієною праці, охороною праці та захистом прав працівників на виробництві.

Так, фахівці відділу нагляду в АПК та СКС провели семінари на ТОВ «Голден тревел», ПП Фірма «Конс», у відділі освіти Красноградської РДА та відділі освіти молоді та спорту Золочівської РДА на тему «Правила охорони праці в архівних установах»  (НПАОП 0.00-1.78-17).

 У КНЗ «Міська стоматологічна поліклініка №7» та КНП «Міська клінічна лікарня №30» інспектори відділу провели розгорнуті лекції на тему «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.» (НПАОП 0.00-4.12-05) щодо обов’язкового проведення інструктажів: первинних, поточних, періодичних.

У галузь сільськогосподарського виробництва, у сфері якого здійснюють свою діяльність такі суб’єкти господарювання, як ПрАТ «Агрокомбінат «Слобожанський», АФ «Чугуївська», СЗАТ «Колос», ОС(Ф)Г «Конвалія», окрім семінар-нарад на тему «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві (НПАОП 01.0-1.02-18)», також прослухали лекції, присвячені «Безпечному та здоровому майбутньому праці» і, окрім цього, отримали необхідну інформацію про свої права, як працівників, та літературні джерела.

Інспектором відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму спільно з представниками Управління соціального захисту населення Харківської райдержадміністрації, з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні у 2019 році під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці» та в рамках здійснення превентивних заходів на підприємствах, проведено семінар з посадовими особами та працівниками ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Меридіан», ТОВ «Харкiвський завод промислових технологій»: «Про стан і причини виробничого травматизму в 2018 році та з початку 2019 року, заходи щодо його профілактики. Дотримання вимог безпеки під час виконання робіт. Надання пільг та компенсацій працівникам за роботу у шкідливих та важких умовах. Охорона праці жінок, інвалідів, своєчасне проведення медичних оглядів працівників. навчання з питань охорони праці та інші актуальні питання».

За участю інспекторів відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки було проведено зустріч зі співробітниками підприємства ПАТ «Харківміськгаз», а також на виробничих підрозділах:  Служба експлуатації  систем газопостачання Північне та Служба експлуатації  систем газопостачання Східне ПАТ «Харківміськгаз» під гаслом  «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Фахівцями  відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку проведено семінар з працівниками  ТОВ «Світанок»,  відокремленого підрозділу «Ремонтне вагонне депо Куп’янськ»  регіональної філії «Південна залізниця» на тему: «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском». Під час заходів було наголошено на забезпеченні організації та  безпечного проведення робіт під час експлуатації посудин, що працюють під тиском у відповідності до вимог чинних нормативно-правових актів.

В службі ПММ (паливо-мастильних матеріалів) проведені практичні заняття щодо дотримання вимог безпеки під час заправлення повітряних суден, проведення зливно-наливних операцій, а також робіт з локалізації і ліквідації наслідків пролиття палива.

З працівниками Випробувальної лабораторії ПММ проведені практичні заняття щодо зберігання і застосування індивідуальних засобів захисту під час проведення досліджень з якості авіаційного палива та спеціальних рідин.

В службі спецавтотранспорту  проведені заняття щодо особливостей роботи служби в весняно-літній період, а також дотримання вимог з безпеки дорожнього руху.

Також  організовано нараду з працівниками КП «Тролейбусне депо № 2» на тему: «Безпека дорожнього руху».

В приміщенні адміністрації Холодногірського району відбувся семінар з нагоди відзначення Всесвітнього Дня охорони праці на тему: «Безпечне та здорове майбутнє праці». У заході взяли участь фахівці відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного Управління Держпраці у Харківській області, Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради та представники 61 підприємства, установи та організації району.

Під час проведення семінару серед іншого розглядалися реформування системи управління охороною праці на основі ризикоорієнтованого підходу, питання  профілактики виробничого травматизму, отримання дозвільних документів.