gov.ua Державні сайти України
Пошук

В рамках Всеукраїнського тижня права тернопільських студентів інформували про ризики неофіційного працевлаштування

13 грудня 2019

Фахівці Управління Держпраці у Тернопільській області – завідувач сектору юридичного забезпечення Оксана Сторчак та головний державний відділу АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Ірина Корнійчук – в рамках Всеукраїнського тижня права розповіли студентам Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола про їх права у частині трудового законодавства та законодавства з питань охорони праці.

Оксана Сторчак ознайомила присутніх з ключовими аспектами правової допомоги у питаннях, що входять до компетенції Управління Держпраці. Наголосила студентам на важливості легального працевлаштування, зауважила, що прийняття на роботу під виглядом стажування, без належного оформлення та без проведення відповідної оплати є порушенням трудових прав працівників. Також розповіла майбутнім працівникам, як убезпечити себе від недобросовісних роботодавців та куди можна звертатися за поновленням своїх трудових прав.

Ірина Корнійчук розповіла студентам, що у галузі охорони праці щодо робочого часу, надання відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні користуються рядом законних пільг. Молоді потрібно звернути увагу на те, що режим роботи працівника віком до 18 років може бути тільки до 22 год. Трудовим законодавством заборонено праця неповнолітніх у нічний час, вихідні дні. Усі особи, молодше 18 років, приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку повинні проходити обов’язковий медичний огляд.

Фахівці Управління звернули увагу на важливості дотримання правил безпеки й охорони праці та підвищення правових знань.