gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: про важливість створення безпечних для життя працівників умов під час пандемії – з представниками облдержадміністрації

22 травня 2020

Питання безпечного проведення сільськогосподарських робіт на час карантину обговорили представники Управління Держпраці у Тернопільській області з фахівцями департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації.

Перший заступник начальника Управління Володимир Гузенков зосередив увагу присутніх на важливості дотримання заходів безпеки і здоров’я на робочих місцях, адже це може допомогти пом’якшити наслідки пандемії. На сьогодні найважливішим завданням є стримати поширення COVID-19 і зберегти життя та здоров’я людей. Саме тому зараз необхідно особливу увагу приділити захисту працівників. Важливим є належне забезпечення засобами індивідуального захисту, правильна організація робочого процесу, зокрема, дистанція між працівниками не менше 1 метра, та ряд інших чинників.

Під час вебінару  обговорили питання щодо організації безпечного виконання польових робіт, наголошено на проведенні інструктажів та навчань з охорони праці, дотриманні вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці. Цикл весняно-польових, жнивних робіт  вимагає цілого комплексу заходів, а це і застосування мінеральних добрив, гербіцидів, протруювачів, які використовуються при виконанні підживлення посівів, протравлення та перевезення насінного матеріалу, сівби, а це роботи з застосуванням отрутохімікатів. Саме тому, перед початком виконання вище перелічених робіт працівникам необхідно пройти медичний огляд та відповідні інструктажі з охорони праці. Керівникам і спеціалістам підприємств слід контролювати виконання всіма працівниками норм охорони праці, в тому числі й забезпеченість та носіння спеціального одягу, використання засобів індивідуального захисту.

Володимир Гузенков також звернув увагу, що в сучасних умовах роботодавцям необхідно постійно пристосовуватися до мінливих обставин, вживати необхідних заходів для створення умов, безпечних для життя і здоров’я працівників,  адже лише це забезпечить ефективну реалізацію прав працівників на безпечні та здорові умови праці.