gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: про те, як зменшити кількість випадків травмування працівників під час виконання робіт на висоті говорили під час круглого столу в Управлінні

30 листопада 2018

З метою профілактики виробничого травматизму та зменшення кількості випадків травмування працівників під час виконання робіт на висоті в Управлінні Держпраці у Тернопільській області відбулося засідання круглого столу з керівниками будівельних організацій Тернополя, участь у якому взяли перший заступник начальника Управління Володимир Гузенков, начальник відділу Віктор Мовчан та головний державний інспектор Олександр Савчук.

У будівельній галузі ведуться роботи на висоті, верхолазні роботи, з використанням технологічного обладнання,  вантажопідіймальних кранів, що при неналежному користуванні може становити небезпеку.

На Тернопільщині за 11 місяців 2018 року під час виконання робіт на висоті травмувалося 15 працівників, у тому числі 5 смертельно, зокрема, на будівництві під час виконання робіт на висоті смертельно травмувалось 2 працівників. Більшість нещасних випадків стаються з організаційних причин –  через порушення працівниками технологічного процесу, трудової і виробничої дисципліни, у тому числі невиконання посадових обов’язків, або невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, машин, механізмів, порушення Правил безпеки.

Фахівці Управління звернули увагу на дотриманні правил з охорони праці та промислової безпеки. Зокрема, до  виконання  робіт  на  висоті допускаються особи,  не молодше 18 років та які пройшли медичний огляд, спеціальне навчання  та  перевірку  знань  з  охорони   праці. Під час організації робіт на висоті слід ураховувати, що основними небезпечними виробничими факторами під час виконання цих робіт є падіння працівника або падіння предметів; супутніми можуть бути фактори: пожежна небезпека, дія електричного струму, підвищені рівні запиленості, загазованості повітря, шуму, несприятливі кліматичні умови тощо.

Тому важливо створити безпечні умови під час виконання робіт на висоті. Також роботодавець має затвердити наказом перелік робіт на висоті, які виконуються за  нарядами-допусками.

Наголошено на своєчасному та належному проходження первинних та періодичних медоглядів, проведенні інструктажів з охорони праці, навчання та перевірки знань працівників зайнятих на роботах підвищеної небезпеки, надання засобів індивідуального захисту, перевірку технічного стану технологічних засобів, вантажопідіймальних споруд,  організації робочих процесів.

Посадовці Управління Держпраці також звернули увагу на надання працівникам соціальних пільг та гарантій, наголосили на обов’язковому належному оформленні трудових відносин та дотримання мінімальних гарантій при виплаті заробітної плати.