gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: працівникам ТОВ «Мрія Фармінг Тернопіль» акцентували на безпечному проведенні жнивної кампанії

07 серпня 2020

Головний державний інспектор Оксана Пашковська провела інформаційне відвідування працівників ТОВ «Мрія Фармінг Тернопіль» на полях під час збирання урожаю. Інспектор розповіла про заходи,  яких потрібно обов’язково вжити роботодавцям з метою безпечного проведення цьогорічної жнивної кампанії.

Перед початком зернозбиральних робіт необхідно провести навчання і перевірку знань з питань охорони праці для трактористів та водіїв. Проінструктувати по видах робіт працівників, яких передбачено залучати до зернозбиральних робіт. Працівники, які зайняті на механізованих роботах, повинні пройти періодичні медогляди. Періодичні технічні огляди потрібно провести тракторам, зернозбиральним комбайнам та іншим самохідним машинам, тракторним причепам тощо. Обов’язково потрібно розробити маршрути безпечного руху техніки, провести перевірку габаритів ліній електропередач на зернотоках і місцях проведення зернозбиральних робіт та ознайомити з цією інформацією працівників.

Технологічні процеси зберігання і переробки зерна пов’язані з ризиком отримання травм від затягування працівників в зернову масу чи завалювання зерном, що обрушилося в складі, падіння з висоти або у відкриті люки бункерів чи силосів. Також можливі травми при проведенні навантажувально-розвантажувальних робіт, отруєння вуглекислим газом, що може накопичуватись у зерноскладах. Тому потрібно пам’ятати про забезпечення постійного нагляду за роботою працівників і проведення робіт з зерном необхідно організовувати з дотриманням карт технологічного процесу.