gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: неоформлених працівників виявлено у двох роботодавців

14 грудня 2021

Посадовими особами Управління Держпраці проведено позаплановий захід державного контролю у суб’єкта господарювання, який здійснює підприємницьку діяльність у двох торгових закладах міста Тернополя.

Заходом з’ясовано, що роботодавець використовував працю 2 продавців на умовах так званого «стажування» без оформлення з ними трудових відносин.

Зазначену позапланову перевірку було проведено за зверненням посадових осіб органу місцевого самоврядування.

За цією ж підставою, інспекторами праці перевірено ще одного підприємця, у якого, як з’ясовано, продавець також працював без оформлення трудових відносин. Роботодавець виправдовувався, що на час перевірки продавець у нього не працював, а лише на його прохання продав покупцям товари.

За використання незадекларованої праці до обох суб’єктів господарювання вживаються заходи відповідно до наданих повноважень. Окрім того, розпорядчими документами їх зобов’язано узаконити трудові відносини з найманими працівниками.

Нагадаємо, що за фактичний допуск працівників до роботи без належного оформлення з ними трудових відносин передбачено адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.