gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: на засіданні колегії проаналізували роботу підприємств, де сталися нещасні випадки зі смертельним наслідком

29 листопада 2017

Основні питання, які розглядалися на засіданні колегії Управління Держпраці в Тернопільській області – це стан охорони праці та результати розслідування нещасних випадків із смертельним наслідком у ТОВ «Бучачагрохлібпром» та у ТОВ «Комбікормтрейд», результати здійснення контролю за дотриманням законодавства про оплату праці.

Під час перевірки ТОВ «Бучачагрохлібпром» виявлено 55 порушень нормативно-правових актів з охорони праці. До адміністративної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб.

У ТОВ «Комбікормтрейд» проведено позапланову перевірку стану охорони праці. Під час перевірки виявлено 11 порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Притягнуто до адміністративної відповідальності 2 посадові особи. Подано до адміністративного суду позовну заяву щодо зупинення робіт із зберігання і переробки зерна. Упродовж року в зерноскладі дільниці сталося два смертельні випадки.

Члени колегії погодилися з рішенням комісії  зі спеціального розслідування і визнали роботу обох підприємств щодо забезпечення здорових і безпечних умов праці незадовільною. Колегія зобов’язала керівництво підприємств усунути порушення, виявлені під час перевірок, посилити контроль за дотриманням трудової дисципліни та поінформувати Управління Держпраці у Тернопільській області про виконання заходів.

За 10 місяців 2017 року було виявлено 1006 порушень вимог законодавства про працю – понад 50 % з них стосувалися вимог законодавства про оплату працю. 19 суб’єктів господарської діяльності мали заборгованість із виплати зарплати 2108 працівникам на загальну суму понад 5,5 млн гривень, 11 суб’єктів порушували вимоги щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, у 14 – виявлені порушення щодо нарахування і виплати індексації заробітної плати.

Загальна сума штрафних санкцій з початку року становила 3,6 млн гривень.

Із початку року з 5 працівниками укладено трудові договори, 918 працівникам виплачено заборгованість із заробітної плати на загальну суму понад 2 млн гривень, донараховано та сплачено компенсацію втрати частини заробітної плати та інші гарантовані виплати.

Підбиваючи підсумки, начальник Управління Наталія Рус наголосила на важливості створення роботодавцями безпечних умов праці та легалізації праці, що гарантуватиме працівникам право на компенсації та соціальні виплати, визначені законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.