gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: на засіданні колегії проаналізовано стан охорони праці на сільськогосподарських підприємствах області

06 липня 2018

На засіданні колегії, яке відбулось у Тернопільській обласній державній адміністрації, начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус доповіла про здійснення нагляду за станом охорони праці на 1006 сільськогосподарських підприємствах області.

«З початку поточного року фахівцями Управління проведено 17 перевірок стану охорони праці на сільськогосподарських підприємствах області, під час яких виявлено 60 порушень нормативно-правових актів з охорони праці.  До адміністративної відповідальності притягнуто 6 керівників. Порушення, виявлені під час перевірок, пов’язані з ремонтом і обслуговуванням техніки  під час проведення весняно-польових робіт, а саме – використання тимчасових ненадійних підставок, роботи без використання засобів індивідуального захисту, використання саморобних електродотримачів. У період з липня по серпень Управлінням заплановано перевірити 14 сільськогосподарських підприємств області», – зазначила Наталія Рус.

Особливої уваги набули питання додержання законодавства про працю. Так з початку року інспекторами праці здійснено 58 заходів державного контролю за додержанням законодавства про працю на сільськогосподарських підприємствах, під час проведення яких виявлено 113 порушень, понад 50 % –  це порушення вимог законодавства про оплату праці. У 2 сільськогосподарських суб’єктів господарювання виявлено 6 осіб, які працювали без належного оформлення трудових відносин.

Начальник Управління наголосила, що керівникам сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, а також підприємств, які здійснюють діяльність із зберігання та переробки зерна, необхідно звернути особливу увагу на  проходження первинних та періодичних медоглядів, проведення інструктажів з охорони праці, навчання та перевірку знань працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки, на технічний стан машино-тракторного парку, стан техніки на зернотоках, а також на додержання вимог трудового законодавства та організацію місць відпочинку для учасників жнивних робіт.