gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: інженерно-технічним працівникам ТОВ «Епіцентр К» наголосили на дотриманні правил охорони праці

19 липня 2019

Начальник відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Тернопільській області Петро Гичка провів інформаційно-консультативну нараду з інженерно-технічним персоналом ТОВ «Епіцентр К».

Петро Гичка наголосив на дотриманні вимог безпеки під час виконання робіт та експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки, зокрема, безпечної експлуатації інструментів та пристроїв, виконанні вантажно-розвантажувальних робіт, робіт на висоті, безпечної експлуатації електроустановок.

Звернув увагу присутніх на особливості процедури проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року, проходженні перед- та післярейсових медоглядів водіїв, необхідності проведення психофізіологічної експертизи, атестації робочих місць за умовами праці, проведенні технічних оглядів транспортних засобів та дотриманні правил безпеки дорожнього руху на дорогах.

Присутнім наголосили на обов’язковості проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників, первинних та повторних інструктажів з охорони праці.

Петро Гичка нагадав про введення з 1 липня 2019 року нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Зокрема, за новим Порядком змінились терміни надання повідомлень про настання нещасного випадку – роботодавець зобов`язаний протягом двох годин повідомити Держпраці з використанням засобів зв`язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення.  Розслідування нещасного випадку  проводиться протягом п`яти робочих днів з дня утворення комісії, а спеціальне розслідування нещасного випадку – 15 робочих днів.