gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: інспекційним рейдом виявлено понад 50 неоформлених працівників

22 липня 2021

Начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Віталій Мариновський та фахівці Управління охопили інспекційним рейдом з виявлення незадекларованих працівників у суб’єктів підприємництва, які здійснюють господарську діяльність на території Чортківської об’єднаної території громади.

Розділившись на кілька рейдових груп, упродовж дня було проведено інспекційні відвідування одночасно у 25 суб’єктів господарювання, які віднесені до найбільш ризикових сфер з використання неформальної зайнятості: торгівлі, організації громадського харчування, виробництва меблів та будівельних матеріалів. Під час цього інспекційного рейду інспекторами праці задокументовано факт використання роботодавцям праці понад 50 неоформлених працівників.

За використання нелегальної праці до роботодавців Чортківщини вживаються заходи відповідно до наданих повноважень.

Окрім того, розпорядчими документами суб’єктів господарювання зобов’язано узаконити трудові відносини з найманими працівниками.

Нагадаємо, що фактичний допуск працівника до роботи без належного оформлення з ним трудових відносин тягне за собою адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.