gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: інспектори праці виявили 3 нелегальних працівників у сирійського роботодавця

09 квітня 2021

Інспектори праці Управління Держпраці у Тернопільській області продовжують проводити позапланові заходи державного контролю у місцевих роботодавців, які мають високі ризики використання найманої праці без оформлення трудових відносин.

Так, у квітні поточного року інспектори праці провели інспекційне відвідування у громадянина Сирії, який здійснює підприємницьку діяльність в одному зі стокових магазинів, розташованого у центральній частині Тернополя, та задокументували факт використання ним праці 3 продавців без оформлення з ними трудових відносин.

Громадянин Сирії зареєструвався як фізична особа-підприємець у листопаді минулого року та оформив на роботу двох продавців. Ще троє тернополян, яких було виявлено під час інспекційного відвідування, вийшли на роботу, зі слів іноземця, перший день, щоб допомогти йому викласти товар у торговій залі магазину і що він не встиг укласти з ними трудові відносини.

За результатами інспекційного відвідування сирійського підприємця зобов’язано оформити трудові відносини з усіма продавцями торгового закладу. Окрім того, за використання нелегальної праці до нього вживаються заходи відповідно до наданих повноважень.

Нагадаємо, що фактичний допуск працівника до роботи без належного оформлення з ним трудових відносин тягне за собою адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.