gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: інспектори праці поєднують інформаційно-роз’яснювальну роботу із проведенням інспекційних відвідувань

16 жовтня 2020

У вересні цього року інспектори праці Управління Держпраці у Тернопільській області провели ряд превентивних заходів, за результатами аналізу яких виявили суб’єктів господарювання, що мають ризики використання незадекларованої праці: розбіжності між орієнтовною кількістю працівників та фактично задекларованими роботодавцями працівниками.

Відтак відбулись заходи контролю за додержанням законодавства про працю у двох суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері організації харчування в центральній частині м. Тернополя.
У одного з місцевих підприємців виявлено 7 осіб, із якими не було укладено належним чином трудові відносини. Серед них адміністратор закладу та 6 кухарів. Офіціантка та прибиральниця закладу громадського харчування вказали своїм роботодавцем іншого суб’єкта господарювання, що здійснював діяльність у тому ж закладі.

За результатами інспекційних відвідувань вживаються заходи відповідно до наданих повноважень. Зокрема, інспектор праці вніс приписи, якими зобов’язав роботодавця оформити трудові відносини з працівниками належним чином, видав попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю. Також матеріали інспекційного відвідування скеровано до правоохоронних органів для вирішення питання про притягнення їх до кримінальної відповідальності.