gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: Чому зріс рівень травматизму на будівництві і як його подолати? – вирішували під час круглого столу з керівниками провідних будівельних компаній

16 листопада 2018

  На засіданні круглого столу «Безпека на будівництві», що відбувся 14 листопада, зосередили увагу на стані дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці, легалізації зайнятості та попередження травматизму у будівельній галузі. Участь у ньому взяли перший заступник начальника Управління Держпраці у Тернопільській області Володимир Гузенков, начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Віктор Мовчан, головний державний інспектор відділу Олександр Савчук та керівники провідних будівельних компаній Тернопільщини.

      «Сьогодні будівельна галузь – одна з найбільш травмонебезпечних, зокрема,  ведуться роботи на висоті, верхолазні роботи, з використанням технологічного обладнання,  вантажопідіймальними кранами на будівельних майданчиках, тому дуже важливо неухильно дотримуватись  правил з охорони праці», –  зазначив Володимир Гузенков.

З початку 2018 року в Україні зріс рівень травматизму в будівельній  галузі. Зокрема, на Тернопільщині на будівництві за 10 місяців 2018 року травмувалося 10 працівників (у 2017 році за аналогічний період удвічі менше), у тому числі 3 смертельно (у 2017році не зафіксовано взагалі). Більшість нещасних випадків трапляються з організаційних причин, зокрема, через  порушення працівниками технологічного процесу, трудової і виробничої дисципліни, у тому числі невиконання посадових обов’язків, або невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, машин, механізмів, порушення Правил безпеки.

         «На роботодавця покладається завдання створити на робочому місці у кожному структурному підрозділі належні та безпечні умови праці, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав його працівників»,  – зазначив Володимир Гузенков.

Відтак особливу увагу потрібно зосередити на питаннях охорони праці. Важливо забезпечити своєчасне та належне  проходження первинних та періодичних медоглядів, проведення інструктажів з охорони праці, навчання та перевірки знань працівників зайнятих на роботах підвищеної небезпеки, надання засобів індивідуального захисту, перевірку технічного стану технологічних засобів, вантажопідіймальних споруд, організації робочих процесів. А також проведення атестації робочих місць за умовами праці, адже на підприємствах,  де є технологічний процес, використовуване обладнання, сировина або матеріали є потенційними джерелами шкідливих та небезпечних виробничих факторів, що може негативно впливати на стан здоров’я працюючих.

Посадовці Управління Держпраці також звернули увагу на надання працівникам соціальних пільг та гарантій, наголосили на обов’язковому належному оформленні трудових відносин та дотриманні мінімальних гарантій при виплаті заробітної плати.

Під час зустрічі також було обговорено і актуальні зміни у чинному законодавстві. Зокрема, фахівці Управління розповіли про зміни, що внесені до постанови Кабінету Міністрів України 1107 «Про затвердження порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів підвищеної небезпеки».