gov.ua Державні сайти України
Пошук

Сумщина: ТОВ «Контакт плюс» нелегально експлуатує автозазаправку та ризикує життям працівників

09 серпня 2019

На території Шосткінського району Сумської області ТОВ «Контакт плюс» експлуатує автозаправну станцію, не маючи на це відповідного дозволу. Окрім цього підприємство допускає порушення з охорони праці, які становлять загрозу життю і здоров’ю працівників, категорично відмовляється їх усувати. Матеріали перевірок ТОВ «Контакт плюс» передані на розгляд міжвідомчої групи за участі працівників Держпраці, прокуратури, національної поліції в Сумській області та суб’єктів протидії злочинності і корупції в межах компетенції з питань виявлення, припинення та розслідування злочинів щодо нелегальної діяльності автозаправних станцій та пунктів, зокрема для відкриття кримінального провадження за ст. 272 Кримінального кодексу України.

Під час проведення планової перевірки щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці і промислової безпеки у ТОВ «КОНТАКТ ПЛЮС» фахівці Держпраці виявили порушення, які несуть загрозу життю людей, а також можуть стати причиною техногенної аварії з непередбачуваними наслідками, у тому числі для навколишнього середовища.

Підприємство, не маючи дозволу на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, використовує склад паливо мастильних матеріалів (ПММ), резервуари для зберігання палива та паливо-роздавальні колонки. Такий дозвіл видається відповідно до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107.

За результатами позапланових перевірок Держпраці керівництво ТОВ «КОНТАКТ ПЛЮС» тричі притягувалося до адміністративної відповідальності за ст. 1884 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А саме, це невиконання законних вимог центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці. Проте, як показали результати заходу державного контролю, здійсненого на початку серпня поточного року, виконувати вимоги припису Держпраці суб’єкт господарювання категорично відмовляється.

У свою чергу фахівцями Управління Держпраці у Сумській області неодноразово проводилася роз’яснювальна робота, щодо необхідності приведення у відповідність до нормативно-правових норм документації у ТОВ «КОНТАКТ ПЛЮС» та забезпечення безпечної експлуатації складу паливо-мастильних матеріалів.

При вивченні даної ситуації слід враховувати те, що склад ПММ і автозаправна станція під час неправильної експлуатації становлять надзвичайну загрозу життю та здоров’ю людей та навколишньому середовищу. Лише у 2019 році на заправках України через нехтування правилами експлуатації та дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці сталося понад 6 вибухів, через які постраждала значна кількість людей.