gov.ua Державні сайти України
Пошук

Сумщина: понад 200 перевірок підприємств з охорони праці та близько 200 інспекційних відвідувань

11 квітня 2019

За три місяці 2019 року Управлінням Держпраці в Сумській області здійснено понад 200 перевірок підприємств з охорони праці та близько 200 інспекційних відвідувань в частині трудового законодавства. Зазначив начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног у ході апаратної наради у Сумській облдержадміністрації, підбиваючи підсумки роботи Управління за I квартал поточного року.

Юрій Семеног наголосив на тому, що Управлінням проводиться значна контрольно-наглядова, а також превентивна робота у напрямі легалізації найманої праці, гігієни, експертизи, охорони праці.

За перші три місяці 2019 року фахівцями Управління Держпраці у Сумській області здійснено 84 інспекційних відвідування підприємств в частині виявлення фактів використання праці нелегальних працівників, за результатами яких встановлено, що порушення порядку оформлення трудових відносин допустили 45 роботодавців стосовно 447 працівників.

Окремо Юрій Семеног звернув увагу учасників наради на результати роботи інспекторів праці ОТГ, зокрема, наголосив на тому, що наразі вони проводять здебільшого заходи інформаційно-роз’яснювального характеру. Проте органам місцевого самоврядування слід враховувати те, що посадові обов’язки інспектора праці включають також здійснення заходів державного контролю на підприємствах в частині виявлення порушень трудового законодавства.

У сфері охорони праці фахівцями Управління Держпраці у Сумській області проведено 66 планових та 161 позапланову перевірку суб’єктів господарювання (СГ) та 360 перевірок виробничих об’єктів СГ. Незважаючи на виявлену значну кількість порушень з охорони праці, 90,3 % з них наразі усунені підприємствами на вимогу державних інспекторів.

Окрему увагу очільник Управління Держпраці у Сумській області звернув на результати перевірки ТОВ «Сумитеплоенергоцентраль» в частині дотримання вимог законодавства з питань охорони праці. Підприємство є відповідальним за експлуатацію «ліфту-вбивці», в якому на початку року загинула дитина. ТОВ «Сумитеплоенергоцентраль» відмовилося добровільно заборонити внутрішнім наказом експлуатацію даного ліфту. На підставі зазначеного Управлінням Держпраці у Сумській області було направлено позов до суду про застосування заходів реагування до експлуатуючої організації, а саме примусову заборону експлуатації ліфту. Суд першої інстанції задовольнив позов Управління.