gov.ua Державні сайти України
Пошук

Сумщина: молодь має знати свої трудові права

04 листопада 2019

У рамках рейду Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок з поліцейським» інспектори праці Управління Держпраці у Сумській області Дмитро Кучеренко і Віталій Маслак спільно зі старшим інспектором відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Сумській області капітаном поліції Олександром Галицьким провели інформаційно-роз’яснювальний захід для вихованців ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну». Фахівці проінформували молодь, яким чином захистити свої трудові права у ході професійної діяльності.

Згідно з українським законодавством, неповнолітніми є особи, які не досягли вісімнадцяти років. Говорячи про дітей у контексті трудових відносин, варто пам’ятати про заборону використання праці неповнолітніх на небезпечних для їх здоров’я роботах, залучати таких працівників до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні. Загалом у трудових відносинах громадяни молодше 18 років у правах прирівнюються до повнолітніх. Тому вони так само зобов’язані чесно і сумлінно працювати, своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця, додержуватися трудової дисципліни тощо, зазначили фахівці Управління Держпраці. Утім у питаннях визначення робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні користуються певними пільгами, встановленими законодавством України, — про це зазначено у статті 187 КЗпП України.

Для того, щоб забезпечити дотримання трудових прав гарантованих державою молоді необхідно офіційно оформлювати свої трудові відносини з роботодавцем. Державні інспектори зауважили на тому, що лише працюючи легально неповнолітні працівники можуть розраховувати на встановлені державою пільги та мінімальні державні гарантії.

У ході заходу інспектори праці роз’яснили вихованцям навчального закладу, на які саме пільги вони можуть розраховувати та яким чином офіційно працевлаштуватися на роботу, у ході діалогу фахівці надали вичерпні відповіді на питання майбутніх працівників.