gov.ua Державні сайти України
Пошук

Сумщина: Держпраці інформує про порядок проведення медоглядів

26 грудня 2019

У рамках проведення індивідуальних консультацій фахівці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Сумській області надали інформаційну допомогу роботодавцям стосовно організації та проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій.

До Управління за роз’ясненням стосовно застосування Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ України №246 від 21 травня 2007 року, звернулися представники трьох агрофірм: ТОВ «Агрофірма «Козельне», ТОВ «Будильське», ТОВ «Агрофірма «Довіра 2008».

Посадовців суб’єктів господарювання цікавило, яким чином складаються списки працівників, що підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду. Головні державні інспектори Управління Держпраці Катерина Євстігнєєва і Катерина Мусієнко звернули увагу на те, що такі категорії працівників визначаються щорічно за заявою роботодавця, за участю представника первинної профспілкової організації (або уповноваженої працівниками особи). Складається Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медичному огляду за формою, зазначеною у додатку №1 Порядку. На підставі цього Акту роботодавець складає та узгоджує протягом місяця поіменні Списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам за формою, зазначеною у додатку №2 Порядку.

Фахівці Держпраці зауважили на необхідності роботодавцю видати направлення на обов’язковий попередній медичний огляд працівникам при прийнятті на роботу, у разі переведення на іншу важку роботу або із шкідливими, чи небезпечними умовами праці.

У свою чергу лікувально-профілактичний заклад на підставі Списку працівників погоджує план-графік проведення медичних оглядів, зазначили головні державні інспектори.

За результатами медоглядів, протягом місяця після їх закінчення, роботодавець погоджує відповідний Заключний акт.

Представники підприємств у ході зустрічі з фахівцями відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці отримали відповіді на свої питання та практичні поради