gov.ua Державні сайти України
Пошук

Суд підтвердив: звільнення жінки-військовослужбовця у час служби за контрактом було незаконним

07 вересня 2017

Львівський окружний адміністративний суд підтвердив правомірність дій ГУ Держпраці у Львівській області щодо захисту трудових  прав жінки-військовослужбовця, яку незаконно звільнили з роботи під час її перебування на військовій службі за контрактом.

На адресу ГУ Держпраці у Львівській області надійшла заява громадянки, яка уклала контракт на проходження військової служби, в якій йшлося про можливі порушення Регіональною філією «Львівська залізниця» Приватного акціонерного товариства «Українська залізниця» трудового законодавства.

Під час  позапланової перевірки, яку здійснили фахівці ГУ Держпраці  на цьому підприємстві, справді було виявлено порушення, яке полягає у звільненні працівника з роботи під час перебування на військовій службі за контрактом та, відповідно, незбереження за нею місця роботи і середнього заробітку.

Інспектор ГУ Держпраці у Львівській області  виніс припис, яким зобов’язав РФ «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» забезпечити дотримання законодавства та усунути порушення.

Проте, РФ «Львівська залізниця» не погодилася з приписом ГУ Держпраці та звернулося до суду з проханням визнати протиправними дії ГУ Держпраці та скасувати припис.  Натомість Львівський окружний адміністративний суд встановив, що дії ГУ Держпраці були правомірними, а звільнення було незаконним.

Держпраці вкотре наголошує, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».