Стан та регулювання трудових відносин на підприємствах та установах Кіровоградщини обговорено під час засідання комісії Федерації профспілок області
08 травня 2025Фахівці управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області разом з представниками Пенсійного фонду взяли участь у першому в цьому році засіданні постійної комісії ради Федерації профспілок Кіровоградської області. Розглядалось питання стану та регулювання трудових відносин на підприємствах та установах області. Голова Федерації профспілок Оксана Терлецька, згадавши про поновлення угод про співробітництво із рядом соціальних партнерів, зокрема, з управлінням інспекційної діяльності, зауважила, що деякі положення цих угод співпадають з питанням порядку денного засідання.
З початку 2025 року проведено 1786 інформаційних відвідувань роботодавців з метою роз’яснення недопущення неофіційних трудових відносин. За результатами проведених заходів працевлаштовано 6432 особи. Про це повідомила у своєму виступі начальник відділу з питань праці Олена Хіміч. Управління здійснює обмін необхідною інформацією із соціальними партнерами – обласними управліннями Пенсійного фонду, Державної податкової служби, Держпродспоживслужби, обласним центром зайнятості, органами місцевого самоврядування, які також розміщують на своїх медіаресурсах інформаційні матеріали з питань офіційного оформлення трудових відносин. Соціальним партнерам запропоновано долучатись до нових інформаційних кампаній Держпраці.
Також наголошено, що наслідки війни матимуть тривалий вплив на ментальне здоров’я населення, що працює, а також на молоде покоління, що має вийти на ринок праці. Тому роботодавцям потрібно не тільки забезпечити підтримку психологічного здорового середовища, а й постійно вдосконалювати й посилювати цю підтримку.
У відносинах між роботодавцями і найманими працівниками саме роботодавець зобов’язаний вживати заходів для забезпечення безпеки і захисту фізичного та психічного здоров’я працівників, здійснювати профілактику ризиків та напруги на робочому місці.
Держпраці пропонує роботодавцям запроваджувати письмові політики психосоціальної підтримки на робочому місці, як ефективний спосіб розпочати розмову про ментальне здоров’я та продемонструвати підтримку своїм працівникам.
Присутніх поінформовано про цілі, основні компоненти, етапи запровадження такої політики.
Заступник начальника управління Ірина Чирва проаналізувала стан виробничого травматизму у 2025 році, зробивши акцент на недопустимості приховування нещасних випадків на роботі.
У порівнянні з аналогічним періодом 2024 року рівень загального травматизму зменшився, травмовано 14 працівників проти 34 за аналогічний період 2024 року.
Однак збільшилась кількість травмованих у галузях транспорту, сільському господарстві, на будівництві та в металургійній промисловості, що є приводом для посилення превентивної роботи.
Учасники засідання також були поінформовані про початок онлайн-конкурсів «Мистецтво безпеки праці», які проводяться з нагоди відзначення Дня охорони праці.
Інформаційний портал Держпраці: https://pratsia.in.ua