gov.ua Державні сайти України
Пошук

Міжнародний конгрес з питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху в Україні: стратегія і план дій

22 червня 2017

22-23 червня вперше в Україні проходить міжнародний конгрес з питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху, організований Торгово-промисловою палатою України за сприяння Кабінету Міністрів України. Участь у заході беруть представники Кабінету Міністрів України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти та науки України, інших органів влади, міжнародні експерти, громадські діячі, а також представники підприємств транспортної галузі, науково-дослідних інститутів та інших організацій, функції яких повязані з безпекою дорожнього руху.

Основні питання, представлені до обговорення – це удосконалення державного управління в системі безпеки дорожнього руху, проведення обліку та аналізу даних про дорожньо-транспортні пригоди, безпечні дороги та інфраструктура, безпека перевезення пасажирів та вантажів, заходи управління за наслідками ДТП тощо. Мета заходу – визначити оптимальні  методи удосконалення системи управління безпекою дорожнього руху та запропонувати план дій в контексті реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року.

Від Державної служби України з питань праці на конгресі виступив заступник начальника департаменту нагляду в промислововсті і на об’єктах підвищеної небезпеки – начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Радіонов.

«Питання реформування системи управління безпекою дорожнього руху є вкрай важливим. Адже серед загальної кількості нещасних випадків на виробництві, що сталися у 2016 році, а це 4428 нещасних випадків, майже 10 %, тобто 364 випадки, сталися на підприємствах транспортної галузі, з них майже 20% – 70 нещасних випадків зі смертельними наслідками», – зазначив Микола Радіонов.

Основна причина настання нещасних випадків, повязаних з використанням транспортних засобів на підприємствах,  – це наїзд таких засобів.  Головні причини нещасних випадків, повязаних з виробництвом, внаслідок ДТП – це порушення правил безпеки дорожнього руху, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

«Для профілактики та зменшення травматизму Держпраці постійно співпрацює з Міністерством внутрішніх справ та Державною службою України з безпеки на транспорті. Зокрема, станом на 21 червня 2017 року територіальними органами Держпраці та зазначених відомств в 19 областях України підписано угоди про взаємодію», – розповідає Микола Радіонов.

Для зниження травматизму і смертності від ДТП Держпраці пропонує включити до проекту державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху питання технічної та фінансової підтримки в розробці уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи зареєстрованого технологічного транспорту та подальше обслуговуванння такої системи, а також проведення заходів з профілактики травматизму під час здійснення робіт на автомобільному транспорті.