gov.ua Державні сайти України
Пошук

Специфікою об’єктів нафтогазового комплексу, хімічної промисловості та водопровідно-каналізаційного господарства є висока концентрація травмонебезпечних виробництв

22 лютого 2018

У семінар-нараді з організації проведення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про охорону праці на виробництвах нафтогазового комплексу, хімічної промисловості та водопровідно-каналізаційного господарства України участь взяв Голова Держпраці –  Роман Чернега, заступник Голови – Ігор Шумелюк, директор департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Йосип Радецький та фахівці апарату Держпраці. Нарада проводилася для начальників та спеціалістів територіальних управлінь Служби.

Голова Держпраці зазначив, що специфікою об’єктів нафтогазового комплексу, хімічної промисловості та водопровідно-каналізаційного господарства є висока концентрація травмонебезпечних виробництв та робіт підвищеної небезпеки, що вимагає особливого ставлення до охорони праці як роботодавців, так і виконавців робіт.

На семінар-нараді фахівці Держпраці проаналізували питання концентрації травмонебезпечних виробництв, підвищення безпеки під час виконання тих чи інших робіт, стан виробничого травматизму, у тому числі за видами подій, визначалися з причинами настання нещасних випадків. А також обговорили питання проведення превентивної роботи, інспекційних відвідувань, які проводять інспектори праці та імплементації національного законодавства до європейських норм.

«У  будь-якому виробництві, промисловій діяльності «головними» є не машини та механізми, а люди, які на них працюють. Наша повсякденна робота повинна бути направлена на проведення якомога більшої кількості превентивних заходів  направлених на збереження життя та здоров’я працюючого населення України та запровадження ризик-орієнтованого підходу в системі управління охороною праці», – наголосив Роман Чернега.