Роман Чернега: Спеціальні робочі групи будуть конролювати виплату мінімальної зарплатні
12 січня 2017У міжвідомчі робочі групи будуть входити державні службовці, які працюють, наприклад, в Держпраці, в Державній фіскальній службі, в структурних підрозділах обласних державних адміністрацій. Про це в прямому ефірі 112 каналу розповів Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.
Завдання робочих груп на першій стадії виплати мінімальної зарплатні (3200 грн.) моніторити, чи немає порушень з боку підприємців і, чи дійсно, виплачуться зарплатня та сплачується єдиний соціальний внесок.
За інформацією, яка подекуди з’являється в соціальних медіа та й в суспільстві, існує така думка, що роботодавці бажають оптимізовувати, зберігати свої прибутки і не платити більше.
«Аби не потрапити в односторонню ситуацію, коли за рішеннями Президента України, Парламенту, Уряду та й інших держорганів ми маємо покращувати добробут громадян, а бізнес на зустріч не йде, власне, превентивний метод – це і є створення робочих груп, які будуть контролювати процес виплати мінімальної зарплатні» – зазначив Роман Чернега.
За словами Голови Держпраці, створення робочих груп не несе навантаження на бюджет, додаткових витрат не передбачається. Адже, наприклад, у склад груп будуть входити інспектори Держпраці, які за своїми обов’язками мають здійснювати попереджувальну діяльність, а також контролювати саме забезпечення гарантії виплати мінімальної зарплатні. Тож по суті це та сама робота, яку виконували службовці у межах своєї компетенції, тільки тепер вони це будуть робити в міжвідомчій групі.
Створення міжвідомчих груп – це новий етап побудови свідомого суспільства.
«Якщо ми хочемо мати європейські стандарти життя, не треба чекати, коли працівник напише скаргу на роботодавця, потрібно передбачити, попередити, якщо необхідно, перевірити» – підкреслив Роман Чернега.