gov.ua Державні сайти України
Пошук

Рівненщина: за створення перешкод у проведенні інспекційного відвідування Товариство оштрафовано на понад 400 тис. гривень

03 лютого 2021

У жовтні 2019 року за участі фахівців Управління Держпраці у Рівненській області, на підставі доручення Рівненської обласної державної адміністрації щодо обстежень автозаправних пунктів Рівненської області, було проведено комісійне обстеження у місті Дубно. Відповідно до довідки про результати комісійного обстеження у м. Дубно виявлено діючий автозаправний пункт. На момент проведення огляду на АЗС працював та заправляв   транспортні засоби оператор, який повідомив, що працює у ТОВ «Т» за трудовим договором орієнтовно з 2018 року. Але наданий ним договір не містив дати підписання.

З метою встановлення факту наявності трудових відносин Управлінням Держпраці був виданий наказ про здійснення інспекційного відвідування. Проте Товариство на вимогу інспектора не надало документів. У зв’язку з цим було складено акт про неможливість проведення інспекційного відвідування. Зокрема, відповідно до акта, інспекційне відвідування неможливо провести у зв`язку із створенням перешкод у діяльності інспектора праці: ненаданням об`єктом відвідування запитуваних вимогою документів. Посадовими особами Управління Держпраці була внесена постанова від 27.11.2019 про накладення на Товариство штрафу у розмірі 417 300 гривень.

У березні 2020 року ТОВ «Т» звернулося до суду з позовом до Управління Держпраці у Рівненській області щодо скасування наказу Управління про інспекційне відвідування з питань додержання законодавства про працю, акту та постанови про накладення штрафу.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 07 серпня 2020 року позов задоволено частково: скасовано постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами Управління Держпраці. Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, Управління Держпраці подало апеляційну скаргу. Її обґрунтовано наявністю інформації про порушення трудового законодавства на підприємстві. 

В усіх виданих Управлінням Держпраці з метою проведення та під час проведення інспекційного відвідування документах була зафіксована одна адреса Товариства. Але суд першої інстанції зазначив, що зареєстрованим місцезнаходженням цієї юридичної особи є інша адреса. Тобто документ Управління направлявся не за адресою позивача.

Натомість суд апеляційної інстанції встановив з відкритої інформації мережі інтернет, відповідно до історії змін інформації у Єдиному державному реєстрі, що в період з квітня 2019 до 18 листопада 2019 року Товариство знаходилось за адресою, на яку надсилало документи Управління Держпраці. 

З метою уникнення інспекційного відвідування Товариство змінювало свою юридичну адресу. Це призвело до створення перешкод у діяльності посадових осіб Управління Держпраці.

Оскільки зміна адреси та ненадання документів на вимогу інспекторів відбулася вже в ході інспекційного відвідування, докази того, що Товариство повідомляло про ці зміни, у контролюючого органу відсутні, суд апеляційної інстанції встановив, що товариство як об`єкт відвідування створило перешкоди у діяльності інспектора праці. Отже винесена Управлінням Держпраці постанова про накладення штрафу у розмірі 417 300 гривень є правомірною.