gov.ua Державні сайти України
Пошук

Рівненщина: вимоги до газонебезпечних робіт у водопровідно-каналізаційному господарстві засвоїли на семінарі-практикумі працівники «Екосервісу»

19 квітня 2019

Підприємство «Екосервіс», яке займається житлово-комунальним обслуговуванням міста Сарни, має потужне водопровідно-каналізаційне господарство. Такий напрям діяльності пов’язаний з великою кількістю робіт підвищеної небезпеки, зокрема, газонебезпечних.  Це вимагає від роботодавця і працівників особливо ретельного контролю за дотриманням вимог охорони праці. На жаль, під час перевірки, фахівці Управління Держпраці виявили 36 порушень. Серед них і такі, які вимагають негайного зупинення робіт на дільниці водовідведення (КНС, ОС): газонебезпечних  робіт та експлуатацію вантажопідіймальних кранів.

Загалом державні інспектори перевірили відділи централізованого водовідведення та вивезення рідких нечистот (каналізаційно-насосні станції №№2,3,4.5; очисні споруди №№1,2), вивезення та захоронення твердих побутових відходів, з утримання вулично-шляхової мережі, відділ збуту, електрогосподарство, службу охорони праці.

За підсумками перевірки відбувся семінар-практикум для виконавців та посадових осіб, відповідальних за підготовку, організацію проведення робіт підвищеної небезпеки (газонебезпечні роботи – роботи у водопровідно-каналізаційних колодязях, підземних комунікаціях, приямках, резервуарах, ємностях).

Головний державний інспектор відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки та гірничому нагляді Управління Держпраці Ольга Жуковська роз’яснила  Основні вимоги НПАОП 41.0-1.01-79 Правил техніки  безпеки  при  експлуатації  систем  водопостачання і водовідведення  населених  міст, НПАОП 0.00-5.11-85 Типової інструкції по організації безпечного ведення газонебезпечних робіт. вимоги безпеки під час виконання газонебезпечних робіт у водопровідно-каналізаційних господарствах.

Про організацію та порядок проведення медичних оглядів певних категорій працівників, гігієну праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки поінформувала  головний державний інспектор відділу гігієни праці Управління Тетяна Ткачук.

Про організацію безпечного виконання газонебезпечних робіт розповів головний  інженер з ОП та НС КП «ЕКОСЕР²ѻ³ктор Захарчук.

Практичну частину семінару забезпечили майстер Михайло Пінчук та інженер з ОП та НС    Олена Сеніна. Вони продемонстрували етапи практичної підготовки та порядку проведення газонебезпечних робіт, перевірку повітряного середовища під час проведення газонебезпечних робіт з використанням газоаналізатора та лампи ЛБВК, використання ЗІЗ та інших пристосувань, необхідних під час виконання робіт в колодязі.

 Довідково:

До газонебезпечних робіт належать роботи, пов’язані з оглядом, чисткою, ремонтом технологічного обладнання, у тому числі роботи всередині ємностей (резервуари, цистерни, тунелі, колодязі, приямки тощо), при виконанні яких існує або не виключена можливість виділення у робочу зону, вибухо- та пожежонебезпечних або шкідливих парів, газів та інших речовин, а також роботи при недостатньому вмісті кисню (частка обсягу нижче 20%).

На кожному підприємстві має бути розроблена інструкція, яка уточнює порядок підготовки та безпечного проведення газонебезпечних робіт відповідно до конкретних виробничих умов.