gov.ua Державні сайти України
Пошук

Рівненщина: студенти Міжнародного економіко-гуманітарного університету дізналися про моделі та наслідки нелегального працевлаштування

03 червня 2021

У рамках тижня факультету журналістики «Журналістська спека» Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука студенти та викладачі зустрілися з посадовцями сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Управління Держпраці у Рівненській області.

Фахівці Управління розповіли про основні напрями роботи Держпраці та алгоритм легалізації робочих місць на Рівненщині. Наголосили на важливості інформаційної роботи, яка передує інспекційній та кардинально може змінити ситуацію на підприємствах. Зокрема, боротьба із нелегальним працевлаштуванням за перші чотири місяці поточного року допомогла майже 900 працівникам отримати офіційне робоче місце.

Учасники зустрічі детально зупинилися на ризиках нелегальної праці та правах молоді, яка тільки планує влаштовуватися на роботу і повинна знати, на що саме звернути увагу.

Присутніх зацікавило питання трудових договорів, їх видів, процесу оформлення на основне робоче місце та за сумісництвом. Активними в обговоренні були й теми можливостей поєднання навчання та роботи, а також змін, які спричинив коронавірус на ринку праці.