gov.ua Державні сайти України
Пошук

Рівненщина: проблеми на шляху формування захищеного і здорового покоління обговорили учасники круглого столу, приуроченого до Дня охорони праці

02 травня 2018

«Молоде покоління потребує захищеної і здорової праці» – тема круглого столу, проведеного в облдержадміністрації з ініціативи Управління Держпраці. До її обговорення долучилися представники виконавчої влади, місцевого самоврядування, освітян, роботодавців, Фонду соціального страхування, профспілок.   Нагальність проблеми підкреслив у вступному слові заступник голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко. Він наголосив, що за оцінкою МОП рівень несмертельного виробничого травматизму серед молодих працівників (віком від 18 до 24 років) на 40% вищий, ніж серед старших. Але це офіційна світова статистика. Можна лише припустити, яка невтішна ситуація на ринку нелегальної праці, як на світовому, так і українському. Не оформлені офіційно працівники, особливо молоді, недосвідчені, позбавлені будь-яких гарантій і важелів впливу на недобросовісних роботодавців. Це змушує молодь шукати більш захищених умов праці за кордоном. Тому в області одним із пріоритетних завдань є подолання незадекларованої праці, створення безпечних і гідних умов для працюючих. Це потребує консолідованих зусиль органів виконавчої влади, контролюючих органів, місцевого самоврядування, профспілок, громадських організацій.

Активну підтримку у відповідних програмних проектах висловив і перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк. Він зазначив, що територіальна громада області потребує сталого розвитку, збільшення кількості робочих місць і їх якісних параметрів.

 Начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний розповів, що до всесвітнього руху за захищену і здорову працю масово долучилися підприємства області, органи державної влади та місцевого самоврядування. Тривають тематичні заходи, спрямовані на популяризацію здорових і безпечних умов праці, зменшення ризику виробничого травматизму і професійних захворювань. Активно співпрацюють з Управлінням освітяни, які допомагають проводити серед учнів та студентів інформаційно-роз’яснювальні заходи.

  Керівник Управління Держпраці поінформував про стан травматизму на Рівненщині. Зокрема, протягом 1 кварталу 2018 року на виробництвах області отримали травми 36 осіб проти 26 в 2017 році, в тому числі 2 – із смертельним наслідком. «Характерно, що однією з найпоширеніших причин травматизму, – наголосив Юрій Наконечний, – є організаційна. Тобто, недостатній рівень виконання вимог охорони праці, їх незнання, неналежна робота відповідних служб підприємств. Потрібні якісні зміни в ставленні керівників і працівників підприємств до виробничої безпеки. Це особливо стосується молоді».

 Пропозиції стосовно формування культури безпеки висловили начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Олександр КОЛЕСНИК,  голова Рівненського обласного об’єднання організацій роботодавців «Роботодавці Рівненщини» Михайло КРИВКО, голова постійної комісії Рівненської обласної ради з гуманітарної політики Алла Черній.

«Потрібно діяти на випередження – за активної участі громадськості, представників усіх гілок влади, освітян, профспілок, ЗМІ проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну роботу, підвищувати правову обізнаність, – йдеться у Зверненні учасників круглого столу. – Тільки завдяки комплексному підходу можна забезпечити належні умови праці молоді і неповнолітніх, сформувати культуру безпеки та гігієни праці».

На засіданні також привернули увагу до позитивних фактів. Приємно, що в області є підприємства і організації, які послідовно вживають заходів до зниження рівня виробничих ризиків, формують свідоме ставлення суспільства до культури безпеки праці. За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері охорони праці та промислової безпеки кращі фахівці служб охорони праці отримали почесні грамоти облдержадміністрації та обласної ради.