gov.ua Державні сайти України
Пошук

Рівненщина: на вебінарі роз’яснено вимоги безпечної експлуатації атракціонів

31 липня 2020

Вебінар на тему безпечної експлуатації атракціонів провели в Управлінні Держпраці у Рівненській області. У зв’язку з карантинними обмеженнями ця проблематика на Рівненщині змістилася у часі й саме зараз набула особливої актуальності. Тож інформація зацікавила широке коло слухачів: представників органів місцевого самоврядування, які територіально дають дозволи на розміщення атракціонів, житлово-комунальних господарств, що відповідають за благоустрій, паркових підприємств, власників атракціонної техніки, а також пересічних користувачів.

За інформацією, що надходить до Управління Держпраці у Рівненській області, значна кількість атракціонів вичерпала визначений термін експлуатації, експлуатуються атракціони, що не пройшли належно технічний огляд. Частково атракціони (стаціонарні, пересувні та мобільні) не мають належної експлуатаційної документації. Окремі суб’єкти господарювання починають роботу без додержання визначених вимог щодо отримання дозволу на експлуатацію об’єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Така ситуація може призвести до травмування людей, зокрема, обслуговуючого персоналу, дітей.

Також до Управління Держпраці надходять повідомлення від жителів Рівненщини про небезпечні ситуації під час користування атракціонами.

Спікер вебінару – начальник відділу нагляду у нагляду у будівництві та котлонагляду Управління Держпраці у Рівненській області Іван Онищук роз’яснив питання:
– класифікація атракціонної техніки;
– хто відповідальний за безпечну експлуатацію атракціонів;
– організація безпечної експлуатації атракціонів;
– особливості залучення спеціалізованих організацій до виконання робіт підвищеної небезпеки для проведення ТО, ЕО, ремонту, монтажу;
– електробезпека;
– вимоги до території, на якій встановлюються атракціони та до майданчиків, де монтують пересувні атракціони.

До слова, вебінар проведено в рамках  циклу онлайн консультацій Управління Держпраці у Рівненській області. Проект створено у партнерстві з Комунальним закладом «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради.

Довідка

До атракціонів згідно з п. 2.1.1. НПАОП 92.7-1.01-06 відносяться пристрої або комбінація пристроїв, які пересувають або спрямовують відвідувача (відвідувачів) заданою траєкторією або в певній зоні з метою розваги, або інші пристрої, використовувані в місцях дозвілля населення для розваги й активного відпочинку. Зокрема, відповідно до п. 1.2. НПАОП 92.7-1.01-06 до атракціонів відносяться каруселі, гойдалки, качалки, катальні гори, гірки, колеса огляду, вежі, дороги, автодроми, катапульти, атракціони з еластичними елементами (катапульти, стрибки з висоти на еластичному тросі тощо), водні гірки, спуски, спортивні (у тому числі силові) тренажери, тири, батути, обладнання дитячих ігрових майданчиків (у тому числі каруселі, гойдалки, качалки, гірки) тощо.