gov.ua Державні сайти України
Пошук

Рівненщина: КП «Клесівводоканал» має призупинити газонебезпечні роботи, що створюють загрозу життю працівників

31 липня 2020

Планову перевірку дотримання вимог охорони праці КП “Клесівводоканал” Клесівської селищної ради здійснили фахівці Управління Держпраці у Рівненській області. Інспектори виявили понад 50 порушень.

Зокрема, керівник підприємства, головні спеціалісти та працівники, які виконують роботи підвищеної небезпеки, не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Порушуються вимоги щодо організації та безпечного проведення газонебезпечних робіт: не призначені відповідальні особи, не розроблені переліки газонебезпечних робіт, при проведенні робіт не оформлюються наряди-допуски, працівники не забезпечені засобами індивідуального захисту для виконання газонебезпечних робіт.

Підприємство не отримало дозвіл Держпраці на виконання газонебезпечних робіт. Відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки на виконання робіт підвищеної небезпеки (роботи на висоті, в колодязях, в діючих електроустановках напругою понад 1000 В) та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (устатковання напругою понад 1000 В).

Низку порушень виявлено у питаннях електробезпеки:

  • не розроблено Положення про енергетичну службу з визначеною достатньою кількістю електротехнічних та електротехнологічних працівників. Не проводиться технічний огляд електроустановок понад 1000 В;
  • не проведено опосвідчення стану безпеки електроустановок підприємства, відсутні акти опосвідчення;
  • відсутні технічні паспорти на заземлюючі пристрої та на основне електрообладнання.

Фахівці Управління рекомендували керівнику підприємства призупинити наказом роботи, виконання яких може нести загрозу життю та здоров’ю працівників: роботи на висоті, в колодязях, в діючих електроустановках напругою понад 1000 В і газонебезпечні роботи.

На керівника складено протокол про адмінпорушення. На підсумковій нараді головний державний інспектор відділу нагляду на ОПН та ГН Управління Держпраці Валерій Грабовський проаналізував виявлені порушення та наголосив на дотриманні вимог безпеки. Нині на підприємстві оперативно усувають порушення.

На жаль, в галузі водопостачання та водовідведення Рівненщини є гіркий досвід нещасних випадків. У вересні 2019 року під час виконання газонебезпечних робіт в каналізаційному колодязі постраждало троє працівників ДП «Комунсервіс-Зоря», один з них загинув. Головною причиною трагедії визнано порушення в організації виконання робіт у колодязі та відсутність належних ЗІЗ.

Управління Держпраці активізувало превентивну роботу із суб’єктами господарювання, які виконують газонебезпечні роботи. Проведено низку семінарів, вебінарів та інших заходів. У І півріччі 2020 року випадків травматизму під час виконання газонебезпечних робіт в Рівненській області не зареєстровано.

Відповідно до Плану роботи Управління, попри перерву у зв’язку з карантинними обмеженнями, фахівці вже перевірили дотримання вимог охорони праці у 5 суб’єктів господарювання, що здійснюють послуги водопостачання та водовідведення. Загалом цього року заплановано охопити перевірками понад 60% підприємств, що виконують такі роботи.