gov.ua Державні сайти України
Пошук

Питання зниження рівня заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Сумщини перебуває на постійному контролі Держпраці

25 лютого 2019

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Вікторія Чортенко у ході засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат наголосила, що питання зниження рівня заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Сумщини  перебуває на постійному контролі Держпраці.

Станом на 01.02.2019 на території Сумської області 11 економічно активних суб’єктів господарювання мали борг із виплати заробітної плати. Загальна сума боргу склала 243 827,8 тис грн.

За результатами інспекційної діяльності Управління Держпраці у Сумській області на виконання вимоги державних інспекторів з питань праці підприємства погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 1,7 млн грн, тобто розрахувалися повністю чи частково з більше ніж 300 працівниками, зазначила Вікторія Чортенко.

Фахівець звернула увагу присутніх на те, що з метою недопущення заборгованості перед найманими працівниками, на ряду з контрольною діяльністю, інспекторами праці Управління систематично проводиться превентивно-роз’яснювальна робота у формі нарад, семінарів, круглих столів серед роботодавців області щодо дотримання законодавства про працю, зокрема в частині виплати заробітної плати. Надаються роз’яснення про адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність посадових осіб і суб’єктів господарювання у разі порушення вимог трудового законодавства.

Інформація стосовно підприємств, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати щомісячно  надається на розгляд до обласної комісії з питань виплати заробітної плати та є предметом обговорення на засіданнях міських/районних комісій, де заслуховуються керівники підприємств-боржників, проінформувала учасників наради Вікторія Чортенко.

Утім, слід зазначити, що незважаючи на перевірки та санкції державних контролюючих органів,  на деяких підприємствах області заборгованість із заробітної плати зростає.