gov.ua Державні сайти України
Пошук

Питання легалізації заробітної плати та погашення заборгованості обговорено на розширеній нараді у Хмельницькій облдержадміністрації

05 червня 2018

Під головуванням першого заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Володимира Кальніченка проведено спільне засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

У засіданні взяли участь заступник директора департаменту з питань праці – начальник відділу з питань державного нагляду за додержанням законодавства про працю Держпраці Володимир Гончарук, директор фінансово-економічного департаменту управління Пенсійного фонду України Тетяна Король, голови районних державних адміністрацій, підприємці.

«На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Практично виплачується заробітна плата в межах мінімальної, а решту зарплати – у «конверті». У такий спосіб роботодавці ухиляються від сплати податку. Непоодинокими є випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Тому пріоритетним питанням і надалі залишається сприяння створенню легальних робочих місць, підвищення рівня оплати праці, максимальна її легалізація, а також ліквідація боргу перед працівниками підприємств», – зазначив заступник голови Хмельницької ОДА.

Перший заступник начальника Управління Держпраці Олександр Логвин доповів про результати роботи з питань легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати. Зокрема, на виконання вимог приписів Управління Держпраці десять підприємств-боржників погасили заборгованість перед 238 найманими працівниками на загальну суму 773 тис. гривень. Упродовж січня-травня 2018 року за порушення законодавства про працю накладено фінансових санкцій на загальну суму понад 3 млн 660 тис. гривень щодо 178 суб’єктів господарювання.

«Ознаки порушень щодо порядку, процедури оформлення трудових відносин з найманими працівниками встановлено у 894 суб’єктів господарювання стосовно 5317 працівників», – зазначив Олександр Логвин.

Володимир Гончарук у своєму виступі наголосив: «Лише поєднання зусиль усіх сторін соціального партнерства щодо легалізації трудових відносин, проведення масштабної роз’яснювальної роботи, аби кожен розумів необхідність легального працевлаштування та сплати внесків, є запорукою успішної боротьби з тіньовою зайнятістю, тіньовою заробітною платою». Він звернув увагу голів місцевих державних адміністрацій, голів ОТГ на виконання постанови Уряду № 295 від 26 квітня 2017 року, якою передбачено, що в органах місцевого самоврядування не тільки мають сформуватися підрозділи з контролю за дотриманням законодавства про працю, їх робота повинна бути ефективною. «На місцях мають бути застосовані та використані всі важелі впливу та повноваження як контролюючих органів, так і місцевих органів влади задля захисту трудових прав і гарантій працівників, легалізації зайнятості і доходів», – додав Володимир Гончарук.