Питання легалізації заробітної плати та погашення заборгованості обговорено на нараді у Волинській облдержадміністрації
23 травня 2018Про здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю в частині детінізації заробітної плати та виявлення фактів використання праці неоформлених працівників йшлося під час засідання 22 квітня робочої групи у Волинській облдержадміністрації.
У роботі робочої групи взяв участь Ігор Дегнера, директор департаменту з питань праці Держпраці України, посадові особи Волинського управління Держпраці, керівник управління Пенсійного фонду області, начальник теруправління юстиції та представники підприємств, які допустили заборгованість із заробітної плати.
“Питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення перебуває на постійному контролі у Державній службі України з питань праці. Проведено велику роботу, пов’язану з наданням достатніх механізмів та інструментів інспекторам праці для реалізації завдання, яке ставить перед нами Уряд — виявлення незадекларованих працівників. Ми переконані, що лише спільними зусиллями спеціалістів Держпраці, Пенсійного фонду та Державної фіскальної служби можна досягти бажаного результату”, – зазначив Ігор Дегнера.
Начальник Управління Держпраці у Волинській області Ростислав Стасько доповів, що починаючи з березня цього року фахівцями Управління проведено 107 інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання, що використовують найману працю. Інспектори Управління беруть активну участь у проведенні нарад, семінарів в установах, організаціях та на підприємствах, інформують громадян про переваги офіційного працевлаштування, роботодавців — про наслідки за допуск працівника до роботи без укладання трудового договору.
З березня цього року було проведено 193 превентивні заходи щодо роз’яснення законодавства про працю, зокрема щодо питань оформлення трудових відносин з найманими працівниками. У підсумку роботодавцями було офіційно оформлено 880 працівників.
“Винесено 7 постанов про накладення штрафних санкцій за допущення працівників до роботи без оформлення трудових відносин на загальну суму 1 мільйон 340 тисяч гривень. Складено та передано до суду 17 протоколів про притягнення осіб до адміністративної відповідальності, в тому числі за неоформлення трудових відносин – 4 протоколи. Також внесено 55 приписів для усунення виявлених порушень”, – поінформував Ростислав Стасько.
Вирішено посилити інформаційно-роз*яснювальну роботу серед населення області щодо економічних та соціальних переваг отримання легальних доходів, координувати спільні дії з виявлення фактів використання праці неоформлених працівників, запобігання виплаті доходів без сплати належних сум податків, зборів до державного бюджету, внесків на загальнообов’язкове соціальне страхування.