gov.ua Державні сайти України
Пошук

Проведено засідання колегії Управління Держпраці у Черкаській області

04 жовтня 2019

Під головуванням начальника Управління Держпраці у Черкаській області Олени Лазарєвої за участі директора Державного підприємства «Черкаський експертно-технічний центр Держпраці» Сергія Бондаренка, керівників структурних підрозділів, головних державних інспекторів, працівників Управління відбулося засідання колегії.

Відкриваючи колегію, Олена Лазарєва відзначила, що одним з пріоритетних напрямів у діяльності фахівців Управління є інформаційно-роз’яснювальна робота з керівниками і працівниками підприємств, установ та організацій Черкащини з питань додержання законодавства про працю і охорону праці, проведення превентивних заходів з питань безпеки; посилення контролю за виконанням вимог приписів, винесених щодо підприємств під час проведення перевірок.

У своєму виступі завідувач сектору експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Черкаській області Василь Юрченко доповів про стан здійснення дозвільних процедур та надання адміністративних послуг (видача, продовження дозволів та реєстрація декларацій).

«Фахівці сектору значно підвищили якісні та кількісні показники надання адміністративних послуг, зокрема, при видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Так, протягом 2019 року в області видано 391 дозвіл та прийнято 40 рішень про відмову у видачі дозволів. У відповідний період 2018 року видано 181 дозвіл і прийнято 40 рішень про відмову у видачі дозволів. Проведення превентивних заходів з суб’єктами господарювання, поширення розроблених фахівцями сектору пам’яток щодо найпоширеніших порушень при отриманні дозволів, планова робота з фахівцями Центру надання адміністративних послуг дозволили суттєво зменшити кількість порушень і покращити якість роботи фахівців Управління», ‑ зазначив Василь Юрченко.

Фахівець висвітлив основні зміни законодавства щодо видачі декларацій і дозволів та вказав на переваги експлуатації інформаційно-телекомунікаційної системи «Національна інформаційна система ринкового нагляду та системи оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик».

Начальник відділу розслідування, аналізу, обліку аварій і виробничого травматизму та інспектування Управління Ірина Павленко привернула увагу учасників засідання до проблемних питань, пов’язаних із впровадженням Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварії на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337.

Ірина Павленко проаналізувала основні помилки, які допускаються при проведенні спеціальних розслідувань нещасних випадків. Фахівець повідомила результати тестування головних державних інспекторів з питань змін у законодавстві та наголосила на необхідності постійного підвищення рівня професійної компетентності, поінформованості щодо змін у законодавстві у межах посадових обов’язків.

Завідувач сектору гірничого нагляду Управління Сергій Доденко висвітлив стан охорони праці на підприємствах вугільної та нерудної промисловості за результатами планових та позапланових перевірок. Увагу учасників засідання акцентовано на основних порушеннях, виявлених при проведенні контрольних заходів. Вказано, що основним проблемним питанням на підприємствах залишається відсутність професійних кадрів, що пройшли навчання і перевірку знань з охорони праці.

«Основні порушення, виявлені при проведенні перевірок, це не переглянуті плани ліквідації аварій, не заведена в повному обсязі гірнича графічна маркшейдерська документація, не погоджено з органами Держпраці плани розвитку гірничих робіт, недостатня кількість на підприємствах спеціалістів-маркшейдерів, не дотримано періодичність перевірки справності гірничих машин головними спеціалістами підприємства, не дотримано вимоги Технічних  проектів в частині осушення родовищ корисних копалин тощо», ‑ наголосив Сергій Доденко.

Під час засідання колегії заслухано представників ПП «СпецКріо-Черкаси», СТОВ «ПАЛЬМІРАВІДГОДІВЛЯ», Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Уманський тепличний комбінат», де сталися нещасні випадки, у т.ч зі смертельним наслідком чи допущено виникнення професійного захворювання. Начальник відділу розслідування, аналізу, обліку аварій і виробничого травматизму та інспектування Управління Ірина Павленко доповіла про результати розслідування та виявлені порушення з охорони праці і закликала представників запрошених на колегію підприємств приділити належну увагу питанню виробничого травматизму, вжити належних заходів щодо усунення ризиків травматизму.

Начальник Управління Олена Лазарєва у підсумковій промові закликала керівників структурних підрозділів та головних державних інспекторів посилити наглядову та превентивну діяльність у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, додержання законодавства про працю.