gov.ua Державні сайти України
Пошук

Проведено засідання Колегії Управління Держпраці у Черкаській області

01 лютого 2019

В Управлінні Держпраці у Черкаській області 31 січня 2019 року відбулося розширене засідання Колегії під головуванням начальника Управління Олени Лазарєвої. У роботі колегії взяли участь члени колегії голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, директор ДП «Черкаський експертно-технічний центр Держпраці» Сергій Бондаренко, керівники структурних підрозділів Управління, головні державні інспектори.

Під час Колегії підведено підсумки роботи Управління у 2018 році та визначено завдання щодо подальшого удосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість населення, гігієну праці, охорону праці, інших питань.

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Любов Ткаченко у виступі відзначила, що у 2018 році інспекторами праці Управління виявлено 1051 працівника, яких роботодавцями допущено до роботи без належного оформлення трудових відносин, що перевищує аналогічний показник у 2017 році на 231 %. За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи роботодавцями протягом 2018 року укладено трудові договори з 34682 працівниками.

Завдяки втручанням Управління економічно активними підприємствами, що мали заборгованість із виплати заробітної плати працівникам, погашено 176 млн 877 тис. грн і станом на 1 січня 2019 року заборгованість по області становить 42 млн 119 тис. грн, відзначила фахівець Управління.

Начальник відділу розслідування, аналізу, обліку аварій і виробничого травматизму та інспектування Управління Ірина Павленко у виступі проаналізувала роботу головних державних інспекторів з питань охорони праці.

«У 2018 році фахівцями Управління проведено перевірки 1548 виробничих об’єктів суб’єктів господарювання, що на 107 перевірок більше порівняно з аналогічним періодом 2017 року. В ході перевірок протягом року виявлено 13699 порушень, що на 358 порушень більше, ніж за аналогічний період минулого року. Протягом 2018 року фахівцями Управління до суду направлено 41 позовну заяву, що на 22 більше, ніж у 2017 році», – наголосила Ірина Павленко.

Протягом 2018 року на виробництві смертельно травмовано 12 працівників, що на 4 особи менше, ніж протягом 2017 року, поінформувала фахівець Управління.

«Основними причинами травмування працівників незмінно залишаються організаційні, які складають більше ніж 80% від загальної кількості. У першу чергу це відсутність на підприємствах дієвої системи управління охороною праці, що призводить до невиконання вимог інструкцій з охорони праці та невиконання посадових обов’язків як посадовими особами суб’єктів господарювання, так і працівниками», – акцентувала увагу Ірина Павленко.

На засіданні Колегії розглянуто результати проведеної роботи та забезпечення реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

Учасники колегії заслухали керівників підприємств, установ, організацій, де сталися нещасні випадки, у тому числі зі смертельним наслідком чи допущено виникнення професійного захворювання. Запрошених представників суб’єктів господарювання зобов’язано вжити заходи, спрямовані на усунення порушень, що призвели до настання нещасних випадків.