Проект покращення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України: делегація МОП відвідала ДП «Львіввугілля»
19 червня 2017Держпраці долучилася до проекту покращення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України, який впровадила МОП з 9 червня 2016 року.
У рамках проекту представники Міжнародної організації праці, старший спеціаліст з питань соціального захисту Кеніче Хіросе та національний координатор Проекту МОП Ірина Пекшева, відвідали ДП «Львіввугілля». Спільно з представниками Міжнародної організації праці на ДП «Львіввугілля» побували начальник Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова та начальник відділу нагляду у вугільній промисловості ГУ Держпраці у Львівській області Володимир Осадця.
Мета візиту представників Міжнародної організації праці – оцінка потреб у сфері безпеки та гігієни праці.
На шахті «Степова» представників МОП ознайомили із системою шахтної безпеки УТАС та з роботою підприємства. Іноземні гості обговорили із керівництвом шахти, гірниками та профспілками питання, які турбують колектив: забезпечення засобами індивідуального захисту, своєчасна виплата заробітної плати, переоснащення забоїв новим обладнанням і, відповідно, покращення умов праці. Опісля делегація МОП та Держпраці ознайомилася з роботою дільниці підйомних установок, зокрема роботою підіймальних машин, поспілкувалася з працівниками дільниці.
Відбулася зустріч з генеральним директором ДП «Львіввугілля» Андрієм Дяченком. Під час зустрічі Ірина Пекшева розповіла, що Проект МОП передбачає сприяння в розробці Національної стратегії з безпеки та гігієни праці, зниження нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в гірничодобувній промисловості держави шляхом розробки сучасних підходів у відповідності з міжнародними стандартами та директивами ЕС, зміцнення потенціалу соціальних партнерів для реалізації практичних заходів з управління охороною праці на робочому місці. А також, просування превентивної культури з безпеки та гігієни праці шляхом обміну досвідом та розповсюдженням позитивних практик