Відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція на тему «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки»
19 травня 2016Передбачити ризики на підприємствах – означає зберегти здоров’я та життя людини, яка працює у конкретній установі. Під таким гаслом, завдяки Державній службі України з питань праці та журналу «Охорона праці», 18-19 травня 2016 року у Києві відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція на тему «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки».
Метою та завданням заходу були розгляд стратегій, методів та інструментів оцінки й управління ризиками, визначення шляхів упровадження європейських підходів у вітчизняну систему управління охороною праці.
«Безпека на виробництвах – не менш важлива проблема, ніж економічна ситуація в країні» – такими словами розпочав свій виступ на конференції заступник Міністра соціальної політики Валерій Ярошенко. Він запропонував українським та іноземним учасникам конференції, серед яких були присутні представники з країн Польщі та Литви, не тільки вислухати вже готові методи уникнення ризиків, а й пропонувати шляхи вирішення проблем в галузі охорони праці, зважаючи на конкретні випадки.
Голова Держпраці Роман Чернега загострив увагу на впровадженні ризико-орієнтованого підходу на кожному з підприємств. Такий підхід має відбуватися у декілька етапів – від загальної оцінки ризиків, моніторингу, зауваженні на прецедентах та до методів подолання проблем.
Не менш важливим фактором у системі попередження ризиків є психоемоційний стан працівника, з яким він приступає до роботи. На жаль, сьогодні недостатньо підприємств, які цікавляться цією проблемою. У контексті попередження ризиків, обговорювалися і питання стресу на робочому місці, а також застарілої нормативно-правової бази, яку докорінно потрібно змінювати.
Питання реформування галузі охорони праці, інституцій, які мають контролювати рівень стресу на робочому місці, зменшення травматизму та командної роботи, яка також важлива на підприємствах, підіймав національний координатор Міжнародної організації праці Сергій Савчук.
Директор інституту медицини праці НАМН України Юрій Кундієв акцентував увагу на реабілітації постраждалих на виробництві, а саме на тому, що «у гідній державі постраждалі мають отримувати кошти на відшкодування за державний рахунок».
Під час конференції відбулося нагородження лідерів рейтингу журналу «Охорона праці» за значний внесок у популяризацію ризик-менеджменту у галузі охорони праці. У нинішньому році відзнаку отримали такі підприємства: «Бритіш Американ Тобакко Україна», «PepsiCo в Україні», ТОВ «Технічні та управлінські послуги» та ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».