gov.ua Державні сайти України
Пошук

Працівники водопровідно-каналізаційних господарств Закарпаття обмінювалися досвідом на семінарі-практикумі

11 серпня 2017

У зв’язку з аномальною спекою цьогорічного літа збільшилася ймовірність виникнення нещасних випадків із працівниками підприємств водопровідно-каналізаційних господарств при виконанні ними робіт підвищеної небезпеки у замкнених просторах. Саме з цієї причини керівництво Управління Держпраці у Закарпатській області ініціювало проведення семінару-практикуму на базі ММКП «Мукачівводоканал». Начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Віталій Ляхович, подякувавши колективу Мукачівського водоканалу за підтримку ініціативи Управління Держпраці, зауважив: «Вибір місця проведення семінару був невипадковим – це  підприємство одне з кращих в  області в питанні налагодження роботи з охорони праці та промислової безпеки в галузі житлово-комунального господарства».

Семінар складався з двох етапів: теоретичного і практичного. Спочатку фахівці Управління Держпраці ознайомили слухачів з чинною нормативною базою щодо організації і забезпечення належної технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення, проаналізували ситуацію з нещасними випадками серед працівників підприємств водопровідно-каналізаційних господарств загалом по Україні і в області зокрема, зазначивши основні причини їх виникнення: відсутність інструкцій з охорони праці та невиконання їх вимог працівниками, ведення робіт без засобів індивідуального захисту, котрих часто не вистачає або взагалі немає на підприємствах.

Окрім того, було наголошено на неприпустимості робіт у замкнених спорудах водопровідно-каналізаційних господарств без постійного контролю в них повітряного середовища і  без засобів колективного та індивідуального захисту, обмеженні проведення газонебезпечних робіт при високих температурах повітря.

Наступний етап заходу передбачав відвідини навчального полігону ММКП «Мукачівводоканал». Усім присутнім було наочно показано, як потрібно виконувати газонебезпечні роботи у водопровідних та каналізаційних колодязях, щоб уникнути виробничого травматизму. Під час змодельованої ситуації господарі демонстрували навички з ліквідації аварій у мережах водопостачання.

Підбиваючи підсумки, учасники семінару позитивно оцінили навчальний та організаційно-методичний рівень семінару. На жаль, не всі водопровідно-каналізаційні  господарства області відгукнулися на пропозицію Управління Держпраці. Втім, такі заходи дають знання, збагачують професійний досвід, що в критичній ситуації дасть змогу зберегти  життя та здоров’я працівника.