gov.ua Державні сайти України
Пошук

Полтавські інспектори разом із працівниками підприємств працюють над недопущенням виробничого травматизму

11 грудня 2019

Представники Управління Держпраці у Полтавській області зустрілись із працівниками відділу охорони праці та відділу підготовки кадрів ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод», щоб опрацювати тему виробничого травматизму на підприємствах, в установах та організаціях та методи його недопущення.

Головний державний інспектор відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Володимир Беспалов, головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Ігор Болук та головний державний інспектор сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Вікторія Невмержицька проаналізовали разом з присутніми окремі випадки виробничого травматизму, довели обставини цих випадків і висновки комісій по розслідуванню.

Працівників підприємства поінформували про введення в дію нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, вимоги якого вступили в силу з 01.07.2019. Довели до відома основні вимоги даного Положення, порядок розслідування нещасних випадків, порядок формування документації, звітність та інше. Особливу увагу приділили вже напрацьованим матеріалам розслідувань нещасних випадків та зауважили на помилках, які виникають під час проведення розслідування та формування матеріалів. Окреслили шляхи усунення цих помилок та інших проблем, які можуть виникнути.

Наглядовці зазначили, що однією з причин настання виробничого травматизму є недосконала професійна та кваліфікаційна підготовка працівників, тому до присутніх були доведені аспекти навчання з питань охорони праці, спеціального навчання з питань охорони праці та професійного навчання. Окремо зупинились на результатах оформлення проведеного навчання, яке повинно відповідати вимогам діючого законодавства. Також обговорювались питання вимог нових Правил, де відповідна професійна підготовка є основною складовою для допуску працівника до виконання відповідної роботи.

Закінчили зустріч із спільним рішенням приділяти більше уваги організації та проведенню розслідування нещасних випадків на виробництві згідно з вимогами нового Порядку, зосередитись на більш якісному проведенні навчання та перевірки знань з питань охорони праці.