gov.ua Державні сайти України
Пошук

Полтавщина: суд підтримав правову позицію Управління Держпраці щодо накладення штрафу за неоформлених працівників

15 жовтня 2020

У лютому 2020 року посадовими особами Управління Держпраці у Полтавській області проведено інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця з питання додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин.

За результатами інспекційного відвідування складено акт, у якому зафіксовано порушення статті 21, частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України щодо допущення двох працівників до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

За фактом використання праці неоформлених працівників розглянуто справу та винесено постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами, згідно з якою на підставі абзацу другого частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України, на підприємця накладено штраф у розмірі 94 460,00 гривень.

Не погодившись з таким рішенням, суб’єкт господарювання звернувся до адміністративного суду з відповідним позовом.

05 жовтня 2020 року суд першої інстанції у задоволенні позовних вимог підприємцю повністю відмовив. Суд підтримав позицію Управління Держпраці у Полтавській області та визнав, що Управління в ході розгляду справи довело, що приймаючи оскаржувану постанову про накладення штрафу діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.