gov.ua Державні сайти України
Пошук

Полтавщина: суд підтримав позицію Управління Держпраці – підприємцю доведеться сплатити понад 600 тисяч гривень штрафу за використання праці 5 неоформлених працівників

05 листопада 2020

У грудні 2019 року посадовими особами Управління Держпраці у Полтавській області проведено інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця з питання додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин.

За результатами заходу контролю складено акт, у якому зафіксовано порушення частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України щодо допущення 5 працівників до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

За фактом використання праці 5 неоформлених працівників розглянуто справу та винесено постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами, згідно з якою на підставі абзацу другого частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України на підприємця накладено штраф у розмірі 625 950 гривень. 

Не погодившись з таким рішенням, суб’єкт господарювання звернувся до адміністративного суду з відповідним позовом.

Cуд першої інстанції задовольнив позовні вимоги підприємця повністю, а саме: визнав протиправною та скасував постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами Управління Держпраці.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, Управлінням Держпраці було подано апеляційну скаргу.

За результатами розгляду апеляційної скарги суд апеляційної інстанції підтримав позицію Управління Держпраці у Полтавській області та вказав, що рішення суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального права.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 07 жовтня 2020 року рішення суду першої інстанції було скасовано та прийнято нове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову підприємця до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови відмовлено.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття. Тому підприємцю доведеться сплатити 625 950 гривень.