gov.ua Державні сайти України
Пошук

Полтавщина: роботодавець допустив до роботи без належного оформлення трудових відносин 6 працівників

30 грудня 2020

На минулому тижні фахівцями Управління Держпраці у Полтавській області під час інспекційного відвідування одного з полтавських ТОВ було встановлено факт незадекларованої праці. Інспектори виявили 6 працівників, котрі виконували трудові функції без належного оформлення трудових відносин.

Працівники, які виконували будівельні роботи, поточний ремонт сільського будинку культури та здійснювали охорону цього об’єкту, були допущені до роботи без укладення з ними трудових договорів, оформлених наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівників на роботу.

У термін, визначений п. 3 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №509, посадовими особами Управління буде розглянуто справу про накладання штрафу згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України.

Нагадуємо, що за кожного неоформленого працівника передбачено штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.