gov.ua Державні сайти України
Пошук

Полтавщина: під наглядом фахівців Держпраці КП “Теплоенерго” готується до роботи навчальних закладів в осінньо-зимовий період

25 вересня 2019

У Кременчуці зосередились на дотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації котелен у навчальних та дошкільних закладах, які обслуговує кременчуцьке комунальне підприємство «Теплоенерго».

Головні державні інспектори відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Ігор Болук та Віктор Гладенький провели нараду з працівниками підприємства, аби нагадати, що пуск обладнання під тиском в роботу проводиться за наказом роботодавця на підставі результатів проведених пусконалагоджувальних робіт і первинного технічного огляду котла для визначення готовності обладнання під тиском до експлуатації, що має зазначатись в журналі обліку суб’єкта господарювання, якщо інше не передбачено законодавством.

Під час наради фахівці обговорили питання належної та безпечної роботи обладнання котелен шкіл міста та заходи щодо запобігання виникнення аварійних ситуацій шляхом організації належного технічного обслуговування, технічного огляду, експертного обстеження, ремонту шляхом укладання договору з іншим суб’єктом господарювання.

До відома присутніх довели інформацію про настання на території області нещасних випадків під час експлуатації обладнання, що працює під тиском. Розібрали із працівниками підприємства типові порушення нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації обладнання, що працює під тиском.

Головний інженер КП «ТЕплоенерго» Руслан Радченко доповів про те, що все обладнання під тиском в справному стані, забезпечена його належна експлуатація, експертне обстеження, вчасно проводиться технічний огляд обладнання під тиском. Наголосив на необхідності щоденного дотримання вимог охорони праці та проведення оперативного контролю за станом охорони праці на всіх рівнях. Також нагадав про обов’язкові форми роботи з персоналом, а саме: проведення навчання з питань охорони праці, перевірку знань, інструктажі, про проведення перевірок робочих місць, огляд інструментів, пристосування засобів захисту, опосвідчення устаткування, про необхідність застосування засобів індивідуального захисту та забезпечення спецодягом та особливу увагу наголосив на контролі за безпечною експлуатацією обладнання, що працює під тиском.

Начальник відділу охорони праці КП «Теплоенерго» зазначила, що весь персонал має відповідну кваліфікацію, всі відповідальні особи навчені з відповідних правил у спеціалізованому експертно-технічному центрі Держпраці. Всі працівники при прийомі на роботу та в процесі виробничої діяльності проходять навчання та інструктажі з питань охорони праці, пожежної безпеки, технології робіт, а також  мають необхідні знання при виникненні аварій, нещасних випадків і пожеж. Наголосила на тому, що підготовка працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки здійснюється тільки в закладах освіти, які одержали в установленому порядку ліцензію та дозвіл.

На завершення зустрічі постановили прийняти до уваги інформацію, надану в доповідях державних інспекторів з охорони праці. Відповідальним особам рекомендовано посилити контроль за безпечною експлуатацією обладнання, що працює під тиском. Одностайно погоджена необхідність підвищувати рівень промислової безпеки, проводити заходи щодо запобігання виробничого травматизму, вдосконалювати систему охорони праці.