gov.ua Державні сайти України
Пошук

Полтавщина: перевірка знань щодо виконання робіт з освоєння та ремонту свердловин під тиском із застосування снабінгових установок

12 грудня 2019

На Полтавщині сервісні компанії з капітального ремонту свердловин, які планують виконувати роботи за допомогою снабінгових установок,  вже починають навчати своїх працівників

Скільки часу чекати на зміни в «Правилах безпеки в нафтогазовидобувній промисловості» і чи потрібно вже готувати «сани влітку»? Над таким питанням замислюється не одна видобувна або сервісна компанія в нафтогазовидобувній галузі.

Останнім часом є актуальним питання збільшення видобутку вуглеводнів в України за рахунок ефективного використання сучасних технологій та обладнання. Нова редакція проєкту «Правил безпеки в нафтогазовидобувній промисловості України», яка з 2016 року знаходиться на стадії доопрацювання, містить норму про можливість використання снабінгових технологій в Україні, а саме за умови використання снабінгової установки свердловина не підлягає попередньому глушінню.

Застосування сучасних варіантів технології проведення робіт у свердловинах можливе за умови внесення відповідних змін у правилах безпечного ведення робіт на свердловинах, а також проведення відповідного навчання технічного персоналу, який виконуватиме роботи.

Сервісні компанії з капітального ремонту свердловин, що планують виконувати роботи за допомогою снабінгових установок  вже починають навчати своїх працівників.

Так, представники Управління Держпраці у Полтавській області взяли участь у перевірці знань слухачів, що пройшли навчання за програмою розробленою Івано-Франківським національним технічним Університетом нафти і газу  «Підготовка виробничого персоналу для виконання робіт з освоєння та ремонту свердловин під тиском із застосування снабінгових установок».

Тепер коли одна з задач вирішена, залишається дочекатися змін на законодавчому рівні.