gov.ua Державні сайти України
Пошук

Полтава: у закладах громадського харчування використовується наймана праця без оформлення трудових відносин

16 серпня 2018

Інспекційні відвідування щодо виявлення неоформлених трудових відносин відбулись в одному із торговельно-розважальних центрів міста Полтави.

Під час перевірок закладів громадського харчування у торговельному центрі фахівцями Управління Держпраці у Полтавській області встановлено, що чотири працівника, зокрема, один неповнолітній,  допущені роботодавцями до роботи без укладення з ними трудових договорів. Інспекторами праці зібрано відповідні пояснення працівників стосовно їх перебування у виробничих приміщеннях перевірених підприємств та направлено запити до органів ДФС та Пенсійного фонду щодо кількості працівників, за яких сплачуються податки.

За результатами проведених заходів державного контролю фахівцями Управління складено акти перевірок із зазначенням виявлених порушень та вживаються заходи щодо притягнення суб’єктів господарювання до відповідальності. Штраф за одного неоформленого працівника складатиме 111 690 грн.

З початку року фахівцями Управління проведено понад 500 інспекційних відвідувань підприємств Полтавщини щодо оформлення трудових відносин, під час яких виявлено близько 600 неоформлених працівників.